Bilgi Evleri’nden üniversite turu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Dilovası Mimar Sinan ve Diliskelesi Sezai Karakoç Bilgi Evi öğrencileri Gebze Yüksek Teknoloji E...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Dilovası Mimar Sinan ve Diliskelesi Sezai Karakoç Bilgi Evi öğrencileri Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nü (GYTE) ziyaret etti. İlk kez bir yüksek eğitim kurumunu gezme şansı yakalayan çocuklar, ileride kendilerinin de üniversite eğitimi almak istediklerini söyledi.

ÜNİVERSİTE İÇİN DİSİPLİN ŞART
Mimar Sinan ve Sezai Karakoç Bilgi Evleri’nin ortaklaşa düzenlediği GYTE gezisinde, öğrenciler üniversiteli olmak için şimdiden disiplinli çalışmaları gerektiğini anladı. İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı üniversite gezisi programında üniversitenin çeşitli bölümleri gezdirilerek, öğrencilere meslekler hakkında bilgilendirildi.

MESLEKLERİ TANIDILAR
İlk defa üniversite gören öğrenciler, Malzeme Mühendisliği, Mimarlık ve Moleküler Biyoloji Fakültelerini ilgiyle gezdi. Bilgi Evi öğretmenlerinin eşlik ettiği geziye GYTE Öğretim görevlileri de katıldı. Öğretim görevlileri kendi meslekleri ve yaptıkları projeler hakkında çeşitli bilgiler vererek, öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

BİZ DE ÜNİVERSİTEYE GİTMEK İSTİYORUZ
Üniversite turunun ardından Dilovası Özgürlük Park’ında çay ve pasta ikramı eşliğinde tüm öğrenciler üniversite gezisinin değerlendirmesini yaptı. Öğrenciler ilk kez bir üniversite kampüsünü gezdiklerini belirterek, “Üniversitedeki bölümler ve meslekler hakkında çok az bilgimiz vardı. Özellikle Mikro Biyoloji Bölümü’nde eğlenceli vakit geçirdik. Laboratuvarda bakterilerin yaşamını hep beraber ilgiyle izledik. Bu gezi ile birlikte üniversiteye kesinlikle gitmemiz gerektiğini ve derslerimize daha iyi çalışmamız gerektiğini anladık” şeklinde konuştu. Bilgi Evi öğrencileri kendilerine bu güzel imkânı tanıdığı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile GYTE yönetimine teşekkür etti.

27 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR