TÜPRAŞ, 30 yaşında!

16 Kasım 1983 yılında İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan rafinerilerinin tek çatı altında toplanma kararı ile kurulan Tüpraş, rafinerilerind...

BÜYÜT

16 Kasım 1983 yılında İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan rafinerilerinin tek çatı altında toplanma kararı ile kurulan Tüpraş, rafinerilerinde düzenlenen kıdem armağanları töreni ile 30. Kuruluş Yıldönümünü kutladı.

Genel Müdürlüğünün de bulunduğu İzmit Rafinerisindeki tören, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Koç Holding ve Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Koç Holding CEO’su ve Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Durak, Koç Holding Denetim Grubu Başkanı Ali Tarık Uzun, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı ve Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi Erol Memioğlu, Genel Müdür Yavuz Erkut ve Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın katılımlarıyla gerçekleşti.

KONUŞMA YAPILDI
Rafinerilerde düzenlenen kıdem armağanları dağıtım töreninde Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Genel Müdür Yavuz Erkut ve Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu çalışanlara hitaben konuşma yaptılar.
 
“KOÇ, LİDERLİĞİNİ PEKİŞTİRDİ”
Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın konuşmasında, “30 yıl önce faaliyete başlayan ve kamu kurumu iken ülkemizin en büyük sanayi kuruluşu olan Tüpraş, özelleştikten sonra Koç Grubu bünyesinde de bu liderliğini perçinledi. Ülkemiz net petrol ithalatçısı konumunda.

Dolayısıyla petrolün her damlasını değerlendirmek durumundayız. Bu açıdan Tüpraş ülkemizin çok stratejik bir kuruluşudur. Özelleştikten sonra şu ana kadar 3 Milyar Dolara ulaşan yatırım yapılmış  olup, önümüzdeki yıllarda bu rakam 6 Milyar Dolara ulaşacaktır. Söz konusu yatırımlar ülkemiz açısından da çok önemlidir. İzmit Rafinerisi Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nin bitme noktasına gelmesi bizleri gururlandırıyor. Bu yatırımlar ülkemiz ekonomisi ve toplumsal refahımızın artmasına katkıda bulunacaktır. Bu kararları alanları ve başarıyla uygulayanları takdir ediyor ve kutluyoruz” dedi.

TÜPRAŞ’TA BÜYÜK DEĞİŞİM  
Kuruluşunun 30. yılı olmasının Tüpraşlılar için ayrı bir önem taşıdığını, Batman Rafinerisinin 1955 yılında devreye alınışı ile rafinericilikte yarım yüzyılın geride bırakıldığını, uygulanan teknolojik yeniliklerle rafineri yaşının 20 olarak hesaplandığını ifade eden Genel Müdür Yavuz Erkut, 30 yılın kolay telaffuz edildiğini ancak bu süre zarfında dünya, ülkemiz ve Tüpraş’ta gerçekleşen büyük değişimleri örnekledi,

FUEL OİL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Erkut, bugüne kadar gerçekleştirilen projeler ve önümüzdeki dönemde hedeflenen enerji verimliliği, yenilenen iş modelleri deniz ve demiryolu taşımacılığı yatırımları ile ArGe çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fuel Oil Dönüşüm Projesine de değinen Erkut, “Fuel oil Dönüşüm Projesi sonrası Tüpraş, piyasalardaki dalgalanmalara karşın sürdürülebilir çalışma koşulları ile daha karlı olacaktır. Bildiğiniz gibi Nelson Kompleksite Endeksi İzmit Rafinerisi için 14,5 seviyelerine çıkacaktır ki, bu değer dünyada en üst seviyedeki dönüşüm katsayısı anlamına gelmektedir” dedi

 HASRET GİDERDİLER
Petrol ve akaryakıt sektöründeki otuz dört yıllık kıdemin, on dört yılını Koç Topluluğunda geçiren Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, “Zorlu piyasa koşullarına karşın Koç Topluluğu olarak ülkemizin uzun vadeli büyüme potansiyeline inanıyoruz” dedi. İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman Rafinerilerinde gerçekleştirilen törenlerde Tüpraş’ta 35, 30, 25, 20, 15 10 ve 5. hizmet yıllarını dolduran 861çalışan hizmet beratlarını aldı. Aynı günün akşamı İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da gerçekleşen yedinci emekliler buluşmasına katılan, geçmiş dönemlerde görev yapmış her kademeden binlerce Tüpraş emekli çalışanı anılarını tazeleyerek hasret giderdiler.

21 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR