“Emek Katma Değere Dönüşüyor”

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının(MARKA) 2010 yılı Kobilerin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programından destek almaya hak kazanan Karakaya86 K...

BÜYÜT


Doğu Marmara Kalkınma Ajansının(MARKA) 2010 yılı Kobilerin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programından destek almaya hak kazanan Karakaya86 Kataforez Kaplama Kimyevi Maddeler Makina Sanayi Ticaret Limited Şirketi projesini başarıyla tamamladı. Projenin Nihai izleme ziyaretini gerçekleştirmek üzere projeden sorumlu uzman Gökhan Çalışkan Karakaya 86 firmasını ziyaret etmiştir. Bu ziyarete İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Özgür Hocaoğlu ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan da katılarak proje dahilinde kurulan Alkali Çinko Kaplama Tesisini yerinde inceledi.
Karakaya86 firması 1986 yılında dört kardeşin ortaklığında kurulmuş bir firma. Firma otomotiv sektörüne fason olarak Kataforez ve alkali çinko kaplaması yapmaktadır. Firma Sakarya 2. OSB’ye yaptığı yatırımla kapasitesini artırmış ve sektörde lider 2 firmadan biri haline gelmiştir. Firma Sakarya’daki tesisine MARKA’nın karşılıksız mali desteğiyle kurduğu Alkali Çinko Kaplama tesisiyle Sakarya’daki ilk Alkali Çinko Kaplama Yapılma Tesisini kurdu.

Karakaya 86 Firması Yönetim Kurulu Üyesi olarak nihai izleme ziyaretine katılan Fethi Karakaya, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’ ya verdiği destekten ve proje boyunca özverili yardımlarından dolayı çok müteşekkir olduğunu ve MARKA’ nın desteğiyle emeği katma değere dönüştürdüklerini ifade etti MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, yaptığı işi bilen, şirketini ileriye taşırken bölgemize değer katmak için gayret sarf eden, global vizyonu olan bütün firmaların MARKA olarak yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Nihai izleme ziyareti sırasında kurulan tesisi inceleyen MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan ve Birim Başkanı Hocaoğlu Alkali Çinko Kaplama tesisini, kaplanan malzemelerin kalite testlerinin yapıldığı laboratuarı ve kaplama sürecinin etkili bir şekilde yönetilmesini sağlayan ERP sistemini incelemiştir. Projeden sorumlu İzleme uzmanı Gökhan Çalışkan incelemeleri neticesinde, proje faaliyetlerinin ajans mevzuatına ve proje amacına uygun bir şekilde tamamlanmış olduğunu ve firmanın nihai ödemeye hak kazandığını beyan etmiştir. Ziyaretin sonunda MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan kurulan Alkali Çinko Kaplama tesisinin hem firma hem Sakarya ve hem de Doğu Marmara bölgesi için hayırlı olmasını diledi.


16 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR