Keleşoğlu: Bir öğretmen maaşına 4 köle öğretmen

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi üyeleri, Sabri Yalım Parkı’nda sözleşmeli eğitim çalışanları adına basın açıklaması yaptı. Eğitimciler arasında kadrolu,...

BÜYÜT

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi üyeleri, Sabri Yalım Parkı’nda sözleşmeli eğitim çalışanları adına basın açıklaması yaptı. Eğitimciler arasında kadrolu, sözleşmeli ve usta öğretici gibi sıfatlandırmalara gidilemeyeceğini savunan Keleşoğlu “Ülkemizde 150 bin kadrolu öğretmene ihtiyaç var. Tasarruf olsun diye, bir öğretmen maaşına 4 ücretli köle öğretmen çalıştırılıyor” dedi.

Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu öncülüğünde Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına şube yönetimi, şube üyeleri ve Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu üyeleri katıldı. Üyeler adına açıklamada bulunan Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu eğitimciler arasındaki ayrıcalıklı eğitimle kalite yakalanamayacağını savundu. Kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen ve usta öğretici gibi sıfat ve ücretlendirmelerle eğitimciler arasında ayrıma gidildiğini savunan Keleşoğlu, “Herkes aynı sıralardan geçiyor, aynı liseleri, aynı fakülteleri okuyor. Hepsi başarılı oluyor. Hepsi Eğitim Fakültelerinden öğretmen diploması alıyor. Ancak devletin kapısına gelince kimi usta öğretici, kimi kadrolu öğretmen, kimi sözleşmeli öğretmen, kimi de köle gibi asgari ücretin altında sözleşmeli öğretmen sıfatlarıyla ve ücretlendirmelerle çalışıyor. Aynı işi yapanlar arasında ayrıcalıklar, küçümsemeler oluyor” şeklinde konuştu.

BU ÜLKENİN ÖĞRETMENİ LİMON SATARSA…
Halil İbrahim Keleşoğlu, “Eğitim sorunlarının başında, eğitimin en temel unsuru olan, eğitim çalışanı ve öğretmen sorunu geliyor. Eğer bir ülkede öğretmeni limon satmaya, ticaret yapmaya mecbur bırakırsanız, o ülkede ilerleme ve gerçek başarıyı yakalayamazsınız. Çünkü eğitim sorununu çözemeyen ülkeler, ne ekonomik ne de sosyal sorunlarının çözümünü halledemezler. Ülkemizde 150 bin kadrolu öğretmene ihtiyaç var, tasarruf olsun diye, bir öğretmen maaşına 4 ücretli köle öğretmen çalıştırılıyor.

VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR
AK Parti hükümeti eğitim alanında çok büyük yatırımlar yapmıştır. Fakat bu durumda ülkemizin eğitim sorunlarına gerçek manada neşter vurmuş sayılmaz. Hükümetin eski MEB Bakanı Hüseyin Çelik’in 26.08.2008 tarihinde “Belli bir plan dahilinde sözleşmeli öğretmenlerin geçirilmesi sağlanacak demişti. Sonrasında ise Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) getirilen Nimet Çubukçu sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilecek sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak demişti. Bu verilen sözler nerede, bu sözler tutulmalı, eğitimden ve sağlıktan yapılan tasarruf intihardır” dedi.

13 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR