Başak’ın tavırları reklam içerikli

    Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener dün şube binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Şube örgütlenme sekreteri Ce...

BÜYÜT

 

 

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener dün şube binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Şube örgütlenme sekreteri Cem Uçak, Şube Sekreteri Bülent Uğrasız, üye Gürcan Işık ve işyeri temsilcisi Serdal Keçeli katıldı. Şener, ilimizde yeni göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir-Sen’in düzenlediği toplantıya katılımından bahsederek, “İlgili açıklamalarda öğretmenlerin değil de hükümetin hizmetine adanmış bir sendikaya yönelik reklam içerikli tavır sergileyen Fatih Başak, gündem belirleyen sendika sözleriyle emek eksenli, sadece üyelerinin özlük haklarını savunmakla yükümlü sendikaları yok saymaktır” ifadelerini kullandı.

“TARAFSIZLIĞI KALMAMIŞTIR”

Siyasi iktidarın kamuya ait işyerlerinde kadrolaşmak için yaptığı çalışmalardan sonra İl Milli Eğitim Müdürü’nün yaptığı açıklama hakkında konuşan Şener, “Milli Eğitim Müdürü’nün yaptığı açıklamalarında geleceğe yönelik endişelerimizi artırmakta ve dolaylı olarak iktidara yakınlığını göstererek tarafsızlığını ortadan kaldırmaktadır” şeklinde konuştu.

“ANDIMIZ’A HAKARET EDİLDİ”

Yine aynı toplantıda, sendikanın genel merkez yöneticisinin Andımız hakkında ki ‘ucube’ söylemini dile getiren Şener, “Andımız’a ucube denilerek hakaret edilmiştir. Andımız’a hakaret edilmesi malum sendikanın amaca hizmet ettiğinin önemli bir göstergesidir” diyerek her zaman adalet ve haksızlıklara karşı duracaklarını belirtti.

28 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR