Ramada’ya ‘Yeşillenen Otel’ unvanı

Son yıllarda, sürdürülebilir turizm ve sürdürülebilir çevre projelerinin yoğunlaştığı otelcilik sektöründe, Ramada Plaza İzmit de konu ile ilgili duy...

BÜYÜT

Son yıllarda, sürdürülebilir turizm ve sürdürülebilir çevre projelerinin yoğunlaştığı otelcilik sektöründe, Ramada Plaza İzmit de konu ile ilgili duyarlılığı ve farkındalığını ortaya koydu. Yeşil yıldız elde etmek için çalışmalara başlayan Ramada Plaza İzmit, çevre dostu çözümler ile enerji, su, iç hava kalitesi, atık geri dönüşümü gibi bazı konularda kriterlerin otel bünyesinde yerine getirilmesini sağladı.


TÜKETİMDE DUYARLILIK

Çevreci otellerin, yeryüzünü korumak amacıyla kurumsal programlarında suyu ve enerjiyi depolayan, katı atıkları azaltan ve ekonomik çözümler geliştiren oteller olduğu bilinmekte. Bu noktada Ramada Plaza İzmit de otelin önemli noktalarına kağıt, aliminyum ve plastik gibi geri dönüşüm kutularının konulması, misafirlerin su, elektrik tüketiminde duyarlı olmalarına yönelik dikkat çeken maddelerin odalarda uyarı olarak yer almasına dikkat ediyor.

 

İLKE İMZA ATTI

Ayrıca banyolarda bulunan şampuan, banyo köpüğü, sabun gibi malzemelerin, havlu tüketiminin kontrol altına alınması, otel genelinde kullanılan atık yağların geri dönüşüm birimlerine iletilmesi gibi çalışmalar da uygulamaya başladı. Konu ile ilgili tüm personeline de eğitim veren Ramada Plaza İzmit, Kocaeli bölgesinde ‘Yeşillenen Oteller’ ünvanını alarak bir ilke imza attı ve böylece bölgenin ilk ‘Yeşillenen Otel’i oldu.

 

4 TEMEL ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLİYOR

Yeşil Otel projesinde aday tesisler dört temel alan üzerinden değerlendiriliyor; enerji yönetimi, su yönetimi, iç hava kalitesinin arttırılması, atık azaltımı ve geri dönüşüm.
Bu 4 ana alan, otellerin lobi ve açık alanlarında, odalarında, yemekhane ve çamaşırhanelerinde, ofis alanlarında ve ofis operasyonlarında birbirinden farklı onlarca kriter üzerinden değerlendirilmekte ve bu değerlendirmeden başarıyla geçen otellere ‘Yeşil Otel’ sertifikası verilmekte.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR