TES-İŞ ve SEDAŞ ikinci kez oturuyor

TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, SEDAŞ ile toplu sözleşme görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Kabaloğlu özetle şunları söyledi;  “7 Ni...

TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, SEDAŞ ile toplu sözleşme görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Kabaloğlu özetle şunları söyledi;  “7 Nisan 2015 tarihinde ilk oturumunu gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmesini Genel Başkanımız Mustafa Şahin ve yönetimi, SEDAŞ İcra Başkanımız Bekir Sami Güven ve yönetimiyle 6 idari madde imza altına alınarak başlamış bulunuyor. İkinci oturumu 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 10.00’da devam edecek.

 

ÜCRETLERE İYİLEŞTİRME

Toplam 137 maddemiz bulunan toplu iş sözleşmesi kitapçığımızda sendika olarak 35 madde 2 adet geçici madde taslağı vermiş bulunuyoruz. Ücretlerde özelleşmeden sonra işe giren arkadaşlarımızın % 40 ücretlerine iyileştirmeler, özelleştirmeden önce çalışanlara da % 20 iyileştirme istiyoruz. Sözleşmelerin bizce temelindeki en büyük sorun eşit işe eşit ücret uygulamasının olmayışıdır. Biz ücretlerdeki bu eşitsizliğin giderilmesini istiyoruz ki iş barışı sağlansın, iş verimi daha da iyi olsun. Çalışanlar geçim sıkıntısını yaşamasınlar, yarınlara daha güvenle baksınlar. Bütün uğraşımız, gayretimiz bu.

 

ARABULUCU SÜRESİ

Sözleşmenin süresi 60 gün olup eğer taraflar anlaşamazsa 15 günlük arabulucu süresi var. Yine de anlaşma olmazsa yüksek hakem toplu iş sözleşmesini sonuçlandırıyor. Biz sözleşmenin masada bitmesinden yanayız. Tabi burada işverenimizde bizi anlayışla karşılayarak makul ve mantık içindeki taleplerimizin cevap bulmasını bekliyoruz. Bütün çalışan arkadaşlarımıza ve şirketimize bu sözleşmenin hayır getirmesini diliyorum"

14 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Emek - İzaydaş çalışanı mağdur;

İzaydaş;Tehlikeli atık yakma bertaraf fabrikası..İzaydaş çalışanları yurtdışında olduğu gibi erken emeklilik hakkı istiyor.Yurtdışındaki fabrikalarda çalışanlar:15'yıl hizmet akti sonunda ağır iş koludan emekli oluyorlar,İzaydaşlı Türkiye'de bazı iş kollarında uygulanan 5'yıl erken emeklilik (yıpranma)'hakkı istiyor.Çalışanlar çevre ve canlılar için sağlıklarından feragat ediyorlar,onları ne gibi hastalıklarının beklediği bilinmiyor..Normal çalışma süresi İzaydaş çalışanları için çok fazla..

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 13:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR