“AKP, Derince’yi hiç önemsemiyor”

İftarlı olarak yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan SP Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, “AKP, her seçimde aday değişt...

İftarlı olarak yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan SP Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, “AKP, her seçimde aday değiştirerek Derince’yi önemsemediğini ortaya koydu. İlçeyi ehliyetsiz insanlar yönetiyor” dedi.

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, haftalık yönetim kurulu toplantısını önceki gün parti binasında gerçekleştirdi. Üyelerin birlikte iftarını yaptıktan sonra gerçekleşen toplantıda güncel konular ele alında. İlçe başkanı Kayın, özellikle belediye başkanı Ali Haydar Bulut’a ve ekibine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

“DERİNCE ÖNEMSENMİYOR”

Derince’nin ehliyetsiz insanlar tarafından yönetildiğini dile getiren Kayın, “Yönetim vizyon, birikim ve kararlılık gerektiren bir iştir. İktidar partisi Derince’yi önemsemediğini dereyi geçerken at değiştirerek, yani her seçimde başkan değiştirerek ispat etmiştir. Üstelik 14 yıllık AKP döneminde Derince kamu ve büyükşehir hizmetlerinden Kandıra ve Dilovası kadar bile faydalandırılmamıştır. Hala bir otoban giriş çıkışımız bile yoktur” dedi.

“SOKAKLAR İYİCE DARALDI”

Plastik dubalar ve beton barikatlarla kent yaşamının zorlaştırıldığını dile getiren Kayın, “Derince’yi geliştirip kalkındırmışlar gibi, ilçenin her tarafına İstiklal Caddesi muamelesi yapıyorlar. Plastik dubalar yetmiyormuş gibi bir de bazı caddelere beton barikatlı kaldırım yapıldı. Zaten sokakları dar olan Derince’ye çözüm getirmedikleri gibi, yapılan yanlış kaldırılmama ile sokakları iyice daralttılar” diye konuştu.

BELEDİYE ESNAFIN EKMEĞİ İLE OYNUYOR

Duba ve beton barikatlarla ilçe halkının Derince esnafından alışveriş yapamaz duruma geldiğini ifade eden Kayın, şöyle konuştu: “Vatandaş evine giderken fırının önüne park edip ekmek alamıyor. Manavın, marketin önünde alışveriş için duramıyor. Faturalarını ödemek için, ATM’den para çekmek için 5 dakikalık kısa park yapamıyor. Bu durumdan hem vatandaş, hem esnaf mağdur. Gelişmiş kentlerde yaşlılar, çocuklar, engelliler dikkate alınarak kaldırım yüksekliği yol seviyesindedir, hiçbir barikat ve duba konulmamaktadır. Belediye bu yanlıştan vazgeçmelidir.”

22 Haziran 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Muzaffer keskindere - Halil bey sizin gözlerinizden öperim birileri kural cıplak demesi lazımdı oda siz oldunuz derince bitik esnaf kan aglıyo

Yanıtla . 0Beğen 22 Haziran 16:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR