Yaylak, önce AKP’yi eleştirdi sonra da öneride bulundu

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP’nin trafik kazalarının ve terörün önlenmesiyle ilgili bir çalışma yapmadığını söyleyerek, “AKP gelsin terör bela...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP’nin trafik kazalarının ve terörün önlenmesiyle ilgili bir çalışma yapmadığını söyleyerek, “AKP gelsin terör belasını birlikte çözelim” dedi.

MHP il yönetimi haftalık toplantısını önceki akşam il binasında yaptı. Toplantı öncesinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, il ve ilçe kongre tarihlerinin belli olmadığını belirterek, başkanlığı adaylığı hakkında hiçbir açıklama yapmadı.

“9 YILDIR ADIM DAHİ ATMADI”
MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak 9 günlük tatilde meydana gelen trafik kazalarına değinerek, AKP’nin 9 yıldır bunu önlemek için hiçbir önlem almadığını söyledi. Yaylak, “Bayram sürecinde trafik kazaları meydana geldi ve sonucunda birçok vatandaşımızı kaybettik. Bunun yanında PKK terör örgütünün verdiği zarar sonucunda da şehit vermeye devam ettik. Ancak ne yazık ki çok AKP hükümeti ne trafik kazalarını, ne de terör lanetini önleyecek bir çalışma yaptı. Çözüm üretmek için de hiçbir çaba harcamadı. Başbakan, eğer bu sorunu çözemiyorsanız, korkuyorsanız gelin el ele verelim. Bu terör lanetini ortadan kaldıralım” diyerek partisi adına Başbakana mesaj gönderdi.

KONGRE TARİHİ BELLİ DEĞİL
12 Haziran genel seçimlerin ardından il ve ilçeler için gerçekleşecek olan kongreler tarihinin belirlenmediğini söyleyen Yaylak, bu süreçte aday olup olmayacağı hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Başkanlık için herkesi aday olma hakkına sahip olduğunu açıklayan Yaylak, Milletvekili Lütfü Türkkan’ın seçimlere müdahil olmayacağını da söyledi.

ÜNLÜ’DEN YAYLAK’A ZİYARET
Açıklamaların ardından İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın ziyaretine İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü geldi. Hem İzmit İlçe, hem de il başkanlığı için adaylığı konuşulan Ünlü ile Yaylak arasında yaşanan soğuk gerginlik ziyaret sırasında da kendisini gösterdi. Seçim süreci hakkında ser verip sır vermeyen net hiçbir açıklamada bulunmayan Yaylak, ziyaret esnasında da yöneltilen soruları cevaplandırmadı. Aynı zamanda Yaylak, kendisine yöneltilen soruları cevaplamayarak basın mensuplarını odadan dışarı çıkardı.

06 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR