Has Parti teyamül yaptı, işte sonuçlar

Kocaeli Has Parti Kocaeli il başkanlığı 24. Dönem milletvekili aday adayı temayül yoklaması Has Parti il binasında gerçekleşti. Aday adayı seçimleri k...

BÜYÜT

Kocaeli Has Parti Kocaeli il başkanlığı 24. Dönem milletvekili aday adayı temayül yoklaması Has Parti il binasında gerçekleşti. Aday adayı seçimleri kapalı bir odada 11 kabin ve tek sandıkla yapıldı.temayül Has Parti genel başkan yardımcısı Zeki Kılıçarslan katılımlarıyla gerçekleşti.

İl Binasında gerçekleştirilen Temayül yoklamasına HAS Parti aday adaylarının tümü katıldı. Yapılan Temayül yoklamalarında parti üyesi 2 bin 145 kişinin oy kullanma hakkı bulundu. Özellikle ilçelerden gelen üyelerin seçimlere yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Has Parti İl Binasında yapılan temayül yoklamasında bir basın toplantısı düzenleyen HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılıçarslan, “Has parti 24 aday adayı tüm üyelerin oyları ile sıralanacak secim resmi genel secimler gibi kapalı sandıklar da olacak secim sonuçlarını kamuoyuna açıklayacağız meclisde demokrasi yok %10 barajla seçilen meclis millet iradesi temsil etmez herkesten eşit olarak ada topluyoruz yalnızca birilerinin verdiği parayla çalışan parti birilerine çalışır partimiz Kocaeli de çok hızlı örgütlendi. Demokratik işleyici kuracağız dedi. Köylünün işçinin hakkını savunacak demokrasiyi getireceğiz” dedi.

“ADAYLAR EKLENEBİLİR”
Temayül yoklamaları hakkında da bilgi veren Kılıçarslan, “Temayülden sonra genel merkez listeye aday ekleyebilir, 2inci bir mülakat yapılabilir. Partilere yapılan hazine yardımı rant haline geldi miktarı son yıllarda 1 milyar tl ye ulaştı. AKP’nin aldığı paranın onda biri ile seçim gerçekleştirilir.Parayla halkı satın mı alacaksınız. Hazine yardımı partilere oyu oranında verilmeli” şeklinde konuştu.

“BAŞKANLIK SİSTEMİNİN
DEMOKRATİK YÖNÜ OLAMAZ”
Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin ardından başkanlık sistemini referanduma götürebileceklerini duyurmasının ardından eleştirilerde bulunan Kılıçarslan, “Seçim sonrası yeni bir anayasa getireceklerini söylüyorlar. Yüzde on barajla seçilmiş bir meclisle anayasa yapan başka bir dünya ülkesi yok. Anayasa yapmak için bütün partilerin içinde olduğu bir anayasa meclisi olmalıdır. Milletin yüzde kırkının karşı olduğu bir anayasa olamaz. Seçimlerden sonra başkanlık sistemini getireceğiz diyorlar. Türkiye’nin bu durumunda başkanlık sisteminin hiçbir demokratik yönü olamaz. AKP 12 Eylül rejiminin istediği demokrasiyi temsil ediyor. Şu an CHP seçim için tek bayrak bile asmasa oy alır. CHP Atatürkçülük elden gidiyor der, AKP CHP başa gelirse geçmişte okuduğugibi ekmeği karneye bağlar der. Halkınsesi partisi gerçek bir karşılığı olmayan sağı ve solu, etnik ve dini kimlikleri kıran bir parti. Mazlum yolu oynayıp iktidara gelenler başımıza firavun kesildiler. Bu parti halkı yavaş yavaş örgütleyerek mecliste kendi yerini açacaktır. Biz duvarları kırarak halkın siyasetinin mecliste yerini oluşturacağız” ifadelerinde bulundu.

İŞTE TEMAYÜL SONUÇLARI

Emre Bağce 519
Tülay Çırak 502
Mehmet Batuk 414
Fatma Ersoy 386
Mustafa Süreyya Susam 384
Arif Aküzüm 382
Sami Çakar 363
Mustafa Yaylak 326
Murat Köse 305
Atilla Ertuğrul 283
Ergün Kös 281
Hasan Hulisi Özdönmez 274
Yaşar Erdem 270
Çağlar Marangoz 266
Çetin Aykan 247
Uğur Ünal 244
İsmail Karagüller 227
Ali Altıyaprak 208
Serhat Türkyılmaz 207
Mehmet Sarıahmet 204
Cevat Yılmaz 163
Mehmet Aksu 154
Önder Özgür Ercan 115
Orhan yılmaz 106

03 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR