MARKA’dan 108 Milyon TL destek

MARKA Doğu Marmara Kalkanma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ajans binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ayhan MARKA olarak gerçekleştirdiği...

MARKA Doğu Marmara Kalkanma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ajans binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ayhan MARKA olarak gerçekleştirdiği projeleri anlattı. 7 yılda yapılan yatırımlardan bahseden Ayhan 2016 yılı için ise, “2016 yılında 16.6 milyon TL bütçe ayrılmış ve bu programlar ocak ayında ilan edilmiştir. Bu programlara başvuru yapan programlar içerisinde bilimsel ve teknik özellikler dikkate alınarak başarılı projeler bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirilmiş ve bölgemizde toplam 35 proje destek almaya hak kazanmıştır” dedi.

 

ice11-244.jpg

 

UYGULAMALAR GELİŞTİRİLDİ

MARKA olmak üzere yaptıkları ve geliştirdikleri uygulamalardan, projelerden bahseden Ayhan, “YATBİS (yatırım bilgi sistemi), MARKASTAT (Doğu Marmara İnteraktif Haritalama ve Veri Görselleştirme arayüzü), KYTS (Kamu Yatırımları Takip Sistemi), INVPROM (Doğu Marmara Yatırım Sihirbazı) gibi uygulamalar geliştirilmiş ve yaygınlaştırılmıştır” dedi.

 

GİRİŞİMCİLİĞE DESTEK

Girişimciliği geliştirmek adına önemli uygulamlara imza attıklarını belirten Ayhan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Girişimciliğin Kadın Yüzü Paneli’ organize edilmiş,  ‘Girişimci Çocuk Atölyesi’ düzenlenmiş, Girişimci ile yaturuncukaru buluştuğu DemoDay’ 16 Proje Pazarı düzenlenmiştir. 59 noktada 1.744 kişinin sertifa alarak KOSGEB’den destek alabildiği girişimcilik eğitimleri düzenlenmiştir. Bölgemizde gerçekleşecek 56 yatırım için teşvik belgesi düzenlenmiştir” şeklinde konuştu.

 

PAYDAŞLAR ARASI İŞBİRLİĞİ

Paydaşlar arası işbirliğini sıkı tuttuklarını belirten Ayhan, “Bilim Vadisi, Islah OSB kuruluşu, Lojistik Merkez Kurulumu, makine sektörünün geliştirilmesi gibi alanlarda paydaşlar arası işbirliğinin geliştirilmesi ve yatırımların desteklenmesi çalışmaları yürütülmüştür” ifadelerinde bulundu.

 

BÖLGENİN TANITIMI

Bölgenin tanıtımına önem verdiklerini belirten Ayhan, “Ayaş-Sapanca Turizm Koridoru, Batı Kardeniz Kıyı Koridoru ve Kış Turizmi Platformu gibi alanlarda ilgili paydaşlarla işbirliğine gidilmiş ve bu alanlarda bölgemiz tanıtılmıştır. Bölgemizde turizm odaklarının Kültür Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilmesi ve böylece yatırımlarda avantaj sağlaması için planlama ve uzmanlık desteği verilmiştir” diye konuştu.

Ahmet HAZER

23 Ağustos 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR