KOÜ’de Türk Sanat Müziği konseri

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konseri Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Ç...

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konseri Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Musiki Derneği Başkanı Vehbi Hopalı, akademik ve idari personel ile öğrenciler ilgiyle dinledi.

 

Konser öncesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği ile birlikte düzenledikleri bu konserin ertelenmiş bir konser olduğunu belirtti. Prof. Dr. Utkan, “Musiki Derneği’nin saz ve ses sanatçıları ile üniversitemizin öğretim elemanları ve personeli birlikte eserler takdim edecekler. Konserimizden keyif alacağınızı umuyor, bu fırsatı bizlere verdiği için Rektörümüze ve Vehbi Beye minnettarlığımızı sunuyoruz” dedi.

 

Şef Erdinç Çelikkol yönetimindeki koronun seslendirdiği “Cümle şarkılar yarım, gözlerinde bu akşam. Bütün unuttuklarım, gözlerinde bu akşam” adlı Rast makamında bestesi Erol Sayan’a, güftesi Halil Soyuer’e ait eser ile başlayan konserde, Segah, Saba, Beyati, Hicaz, Nihavend ve Kurdili Hicazkar makamlarında Türk Sanat Müziği’nin birbirinden değerleri eserleri seslendirildi. Konserin son bölümünde ise koro tarafından Mini Hüzzam Faslı sunuldu.

 

Konser ardından Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Gönül telimizi titrettiler. Bizleri geçmişe götürdüler. Konserin gerçekleşmesinde emeği bulunan Şef Erdinç Çelikkol, Musiki Derneği Başkanı Vehbi Hopalı ve koroya teşekkür ediyorum” diyerek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Şef Erdinç Çelikkol ve Musiki Derneği Başkanı Vehbi Hopalı’ya çiçek takdim etti.

13 Nisan 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR