Türk Pirelli’den “Kaplumbağa Terbiyecisi” eğitim semineri

İzgören Akademi Eğitmeni Osman Sav tarafından Osmanlı Dönemi’nin ünlü ressamı Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” tablosundan esinlenerek öğr...

BÜYÜT

İzgören Akademi Eğitmeni Osman Sav tarafından Osmanlı Dönemi’nin ünlü ressamı Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” tablosundan esinlenerek öğretmen ve idarecilere merhamet, hoşgörü, sabır ve azimli olmaları konusunda örnekler vererek açıklamalarda bulundu.

 

Eğitmenlik ve liderliğin çok zor olduğunu, öğretmen ve idarecinin mutlaka kendisini karşısındakinin yerine de koyması gerektiğini belirten İzgören eğitmeni Sav “Eğitimde olsun, iş hayatında olsun en önemli unsur talim, terbiye ve disiplindir. Disiplin olmadan hiçbir sonuç alamazsınız. Öğretmen veya idareci için maaş almaktan çok, hayata anlam ve yaptığı işe değer katmak, başarı için mücadele etmek daha önemlidir. En üst mertebeye ulaşmak ve başarı için sabır ve azim gereklidir. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor” dedi.

 

Her insanın cahillik, çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemlerinden geçtiğine dikkat çeken Umut Sav “Her çırak, zamanla iyi bir usta olabilir. Fakat her usta iyi bir çırak yetiştiremez. Bilmek başka, bulmak başka, olmak başka bir şeydir. Eğitim ve çalışma hayatında güven en önemli olguyu oluşturur. İnanırlık, sorumluluk, tutarlılık başarıya götürür. Kazanmak için çok zaman ve mücadele gerekir. Kaybetmek ise an meselesidir. Her alanda mutlaka ödül ve ceza sistemi olmalı ve adaletli bir şekilde uygulanmalıdır. Doğru insanı işe almak, işi doğru insana vermek başarıyı getirir. Okul öğrenciler için çok önemlidir. Eğer iyi eğitilir ve yönlendirilir ise, öğrenci gücünü bilgiden alırsa gelecekte çok başarılı olur. Kalplerin şifası sevgidir. Sevginizi hiçbir zaman karşınızdakinden eksik etmeyin” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

 

Seminer sonrası Pirelli Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Güzeldal, katkılarından dolayı Türk Pirelli Fabrika Müdürü Hakan Yalnız’a teşekkür konuşmasından sonra, seminerin eğitmeni İzgören Akademi yöneticisi Umut Sav ve Türk Pirelli Fabrikası İnsan Kaynakları temsilcisine çiçek verdi.

13 Nisan 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR