Akşenerci 12 mahalleden ortak bildiri

Başiskele’de Meral Akşener’in yeni kuracağı partide yer almaya hazırlanan Akşener destekçisi 12 mahalle temsilcisi Başiskele sahilinde gerçekleştirile...

Başiskele’de Meral Akşener’in yeni kuracağı partide yer almaya hazırlanan Akşener destekçisi 12 mahalle temsilcisi Başiskele sahilinde gerçekleştirilen toplantıda Meral Akşener’in 25 Ekim’de kuruluşunu açıklayacağı yeni partiyle ilgili bildiri yayınladı. Başiskele sahilinde eski MHPli Sadi Aydın, Yusuf Derebaşı, Handan Efe, Süreyya Uzun, Hilal Aktaş ve Ramazan Sevinç’in organize ettiği değerlendirme toplantısına 12 mahalle temsilcisi katıldı.

 

ESKİ MHPLİLER VE MAHALLE TEMSİLCİLERİ BİLDİRİ YAYINLADI

Başiskele’den eski MHPli Sadi Aydın, Yusuf Derebaşı, Gürkan Aktaş, Handan Efe, Süreyya Uzun, Hilal Aktaş ve Ramazan Sevinç’in organize ettiği değerlendirme toplantısında Kullar Mahallesi temsilcisi Tahir Açıkgöz, Yeşilyurt Mahalle Temsilcisi Bayram Sevinç, Seymen Mahallesi temsilcisi Cihan Çiftçi, Yeşilkent Mahallesi temsilcisi Gürkan Aktaş, Döngel Mahallesi temsilcisi Hakan Öztürk, Yuvacık Mahallesi temsilcisi Hüseyin Afacan, Yeniköy Mahallesi temsilcisi Macit Şentürk, Barbaros Mahallesi temsilcisi Mustafa Başaran, Aydınkent Mahallesi temsilcisi Nokta Arslan, Aşağı Yuvacık Mahallesi temsilcisi Sinan Erbay, Damlar Mahallesi temsilcisi Ümit İşeri ve Yeni Mahallesi temsilcisi Uzay Arslan yer aldı.

 

ÇEŞİTLİ SİYASİ PARTİLERDEN MERKEZ GÖRÜŞE

Eski MHPlilerin ve mahalle temsilcilerinin ortak olarak açıkladığı bildiriye göre, “MHP’de genel kongre süreci ve sonrasındaki gelişmeler, özellikle referandum süreci ile hızlanan sayın Meral Akşener liderliğinde hareketle, değişik partilerde siyaseti çeşitli kademelerde takip eden arkadaşlarımızın da katılımı ile iyice çoğalan yeni parti kuruluşunda da üyesi oldukları partilerden istifa ederek katılımlarını iyice arttırmaları ile Kocaeli ili Başiskele ilçesi ağırlıklı olmak üzere Kocaeli’nin değişik yerlerinin sakinleri olarak merkezde siyaset yapacak yeni kurulmakta olan partiye katılım sağlamak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hiçbir yerden ve makamdan emir, telkin ve yetki almadan, bu yasal ve gerekli çalışmalarda içtenlikle yer alan arkadaşlar olarak bir araya gelerek mutat değerlendirme toplantımızı gururla gerçekleştiriyoruz” Ahmet HAZER

toplu1.jpg

Başiskele’den eski MHPli ve 12 Mahalle temsilcisinin yayınladığı ortak bildiri;

  1. Başiskele ilçesi mahallerinden 12’sinde mahalle sorumlusu ve üyeleri olarak yapılanmış durumdayız.
  2. Bu çalışma gurubu olarak henüz ulaşmamız gereken 24 mahalle bulunmaktadır.
  3. Şuana kadar 27 arkadaşımız üyesi oldukları değişik eski partilerinden istifa etmiş ve resmi numaralı belgelerini gurubumuza teslim etmişlerdir.
  4. Gurubumuz içinde şuanda 5 değişik siyasi parti kökenli arkadaşlarımız bulunmaktadır
  5. Daha önce çok çok ayrı hizip sayılabilecek siyasi yapılardan gelen arkadaşlarımızın gurubumuz bünyesinde çok olumlu bir birliktelik ile elele vererek çalışmaları ileride parti kurulduğundaki yapısı hakkında fikir vermektedir. Sayın Meral Akşener’in bahsini ettiği bayram sofrası söyleminin gurubumuz içinde zaten yaşanıyor olması sevindiricidir.
  6. Şuana kadar yapılan çalışmalar sonucu yeni parti tüzel kişilik kazandığında iyi olacağını kesinleştirmiş arkadaşlarımızın sayısı 94’tür.
  7. Şimdilik 94 olan arkadaşlarımız arasında sosyal demokrat, ülkücü, muhafazakar, liberal görüşlü arkadaşlarımızın olması Başiskele özelinde gurubumuzun toplumun her katman ve görüşteki insanlarımıza temas edebildiğini göstermektedir.
  8. Tüm bunların sonucunda doğruluğunu ve başarısını kanıtlamış bu halk çalışması şeklini aynen devam ettirerek yapılanmış olduğumuz mahallelerde daha çok arkadaş için yapılanamamış olduğumuz mahallerimizde de yapılanma çalışmalarını hız kesmeden devam etmemiz gerekmektedir.
  9. Bildiğiniz üzere son durum 25 Ekim’de Ankara’nın Çankaya ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi’nde parti genel merkezinin açılışı ve partinin kuruluş açıklaması var. Bu tarihi ana şahitlik etmek üzere katılım organizasyonu için çalışmalarımız devam etmektedir. Gelişmeleri bilahare açıklacağız.
  10. Başiskele gurubu olarak yaptığımız çalışmalar ve aşamalar ilgi ve dikkatle takip edilmekte ve takdir edilmektedir. 25 Ekim’den önce bir toplantı daha yaparak tüm üyelerimizin katılımını sağlamak istiyoruz. 

10 Ekim 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR