İzmitli şair dünyaya açıldı!

        İzmitli Şair ve Yazar Serkan Engin, son yıllarda ağırlık verdiği uluslararası edebiyat dergilerindeki şiir çalışmalarına yeni bir boyut katmay...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmitli Şair ve Yazar Serkan Engin, son yıllarda ağırlık verdiği uluslararası edebiyat dergilerindeki şiir çalışmalarına yeni bir boyut katmaya başladı. Bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde şiirleri yayımlanan Serkan Engin, şiir sanatı üzerine İngilizce olarak kaleme aldığı kuramsal yazılarla da uluslararası dergilerde yer alıyor artık.

 

SAYFALARINDA YER VERDİ

Geçtiğimiz günlerde, ABD’nin önde gelen edebiyat ve sanat dergilerinden Empty Mirror Literary & Arts Magazine, Serkan Engin’in İngilizce olarak kaleme aldığı, İmgeci Sosyalist Şiir anlayışının kuramsal çözümlenmesini içeren “Imagist Socialist Poetry and Objective Reality” adlı yazıya sayfalarında yer verdi. 

İNGİLİZCE ŞİİR KİTABI

Hindistan merkezli olup  uluslararası alanda yayın yapan "International Journal of Research" (IJR) adlı dergi de Serkan Engin’in İngilizce olarak kaleme aldığı, şiir sanatı üzerine kuramsal bilgiler içeren “What is Poetic Image?” adlı poetik yazıya yer verdi. Eylül ayında, ABD’de ilk İngilizce şiir kitabının yayımlanmasına hazırlanan Serkan Engin’in sonraki hedefi ise şiir sanatı üzerine kaleme aldığı makaleleri içeren kitaplarını da ABD  başta olmak üzere pek çok dünya ülkesinde yayımlatmak.

14 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR