Başiskele’de din görevlileri Ramazan ayına hazırlanıyor

Başiskele Din Görevlileri Derneği üyeleri, Meşhur Çayeli Kuru Fasulyecisi’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Tanışma hasında geçen yemekte, yakla...

BÜYÜT

Başiskele Din Görevlileri Derneği üyeleri, Meşhur Çayeli Kuru Fasulyecisi’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Tanışma hasında geçen yemekte, yaklaşan Ramazan ayı hazırlıkları konuşuldu.

Kadir Çelikiz başkanlığındaki Başiskele Din Görevlileri Derneği üyeleri, Meşhur Çayeli Kuru Fasulyecisi’nde bir araya geldi. Tanışma havasında gerçekleşen buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi. Katılımın üst seviyede olması dikkat çekerken, bu tip organizasyonların da devam edeceği ifade edildi.

85 ÜYEYE ULAŞTIK
Çelikiz yemekte yaptığı konuşmada, “Yaklaşık iki ay gibi kısa bir sürede hedeflerimize ulaşmaya başladık. Başta 33 üyemiz vardı. Bugün itibariyle 85 üyeye ulaştık. Bu birlikte çalışmanın verdiği enerji ile oldu. Bu derneğe inanan dostlarımız bizimle aynı çatı altında bir araya geldi. Özellikle bu yıl kuran kurslarımıza her anlamda destek olan başta Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu desteklerle kuran kurslarımıza ailelerimiz de duyarsız kalmıyor.

KURSLARA DEVAM
Buradan ayrıca ilçemizdeki ailelerimize de teşekkür ederim. Manevi duyguları yoğun olarak yaşadığımız üç aylarda, yaz kuran kurslarıyla, gençlerimizle de iyi bir iletişim kurduk. Onları bu önemli günlerde İslami konularda bilgilendirdik ve bilgilendirmeye de devam ediyoruz. Yaz boyunca da bu kurslarımız devam edecek. Yaklaşan 11 ayın sultanı Ramazan ayı öncesi biz din görevlileri olarak iyi hazırlanmalıyız. Gerek cami, gerekse kurslarımızı temiz tutmalı ve sahip çıkmalıyız” dedi.

20 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR