Sokaklardan yeşil sahalara

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklığıyla Fatih Mahallesi’ne beni de kazan projesi kapsamında 109 çocuğa spor malzem...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklığıyla Fatih Mahallesi’ne beni de kazan projesi kapsamında 109 çocuğa spor malzemesi yardımında bulundu. Malzeme yardımının da bulunulan çocuklar Fatih Spor Kulübü’nde amatör olarak spora başladılar.

5 MAHALLE 260 ÇOCUK
Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen beni de kazan projesi kapsamında kimsesiz çocukların sportif ve kültürel etkinliklerle topluma kazandırmak amacıyla yardımlar yapmakta ve etkinlikler düzenlemekte. Büyükşehir Belediyesi proje kapsamında Terzibayırı, Çınaraltı, Yenidoğan, Turgut ve Fatih Mahalleleri’nde bulunan toplam 260 çocuğa spor malzemesi yardımı yaptı.

109 ÇOCUK SPOR MALZEMESİ ALDI
Fatih Mahallesi’nde ikamet eden ve yaşları 12-16 arasında değişen kimsesiz 109 çocuğa spor malzemesi yardımı yapıldı. Spor malzemesi yardımı alan çocuklar fatih spor kulübüne kayıt yaptırıp kulüpte amatör olarak spora başlayacaklar. Spor malzemesi yardımlarıyla kimsesiz çocuklar hem sokaklardan kurtarılıyorlar hem de spor kulübünde yaşıtlarıyla spora başlıyorlar.

İLK MAÇLARINI YAPTILAR
Yapılan spor malzemesi yardımı kapsamında spor malzemesi olarak: spor ayakkabısı, eşofman, tozluk, forma, tişört verildi. Spor malzemelerini alan çocuklar dağıtım yerinde malzemeleri denediler. Çocuklar Fatih spor kulübü sporcuları olarak ilk maçlarını yaptılar.

25 Temmuz 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR