Ücretsiz Spor Okulları daha fazla çocuğa ulaşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun öncülüğünde dört yıl önce yola çıkan Ücretsiz Spor Okulları, yeni sezonda daha fazla çoc...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun öncülüğünde dört yıl önce yola çıkan Ücretsiz Spor Okulları, yeni sezonda daha fazla çocuğa spor kültürü kazandırmayı hedefliyor. Bu eğitim döneminde 12 ilçede ve 35 kurs merkezinde hizmet verecek olan Ücretsiz Spor Okulları’nda, branş sayısı arttırıldı. Spor Okulları’nın bu yılki yol haritası ise önceki gün ilçe koordinatörlerinin katıldığı bir toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda, Ücretsiz Spor Okulları’nın bu yıl daha da artan bir başarı ile hedefine tam yol ilerlemesi üzerinde duruldu.

 

BİLGİ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Spor Şube Müdürü Ziyahülhak Sarıgül, Spor Şube Müdürlüğü Spor Okulları Koordinatörü Murat Yavuz ile Ücretsiz Spor Okulları’nın koordinatörleri katıldı.

 

DÖRT YILDA 38 BİN ÇOCUĞA ULAŞTIK

Toplantının açılışında konuşan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, dört yıl önce faaliyete geçen Ücretsiz Spor Okulları ile ilgili genel bir değerlendirme yaptı. Ücretsiz Spor Okulları’nın Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun öncülüğünde hayata geçtiğini kaydeden Bilgi, “Ücretsiz Spor Okulları, 6-12 yaş arasındaki tüm çocuklara ücretsiz spor hizmeti vermektedir. Geçen yıl 10 bin çocuk bu projeden yararlandı. Dört yıl içinde 38 bin çocuğumuza spor kültürü kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu önemli proje bu yıl da aynı hedeflerle yoluna devam edecektir” dedi.

11 Ekim 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR