Altunyuva: AKP’nin hedefi hilenin habercisi

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, haftalık basın toplantısını parti binasında yaptı. AKP’nin aday tanıtım toplantısında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Baka...

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, haftalık basın toplantısını parti binasında yaptı. AKP’nin aday tanıtım toplantısında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıkladığı oy hedefini değerlendiren Altunyuva, “Bu tarz hedefler seçim başı hileleri aklına getiriyor. Sandık sürprizlere de gebedir. Bunu açıklayanın da hisli Bakan olması düşündürücüdür” dedi.

 

TÜRK BAYRAĞINA HAKARET

AKP’nin aday tanıtımında Türk bayraklarının yerlerde olmasını da eleştiren Altunyuva, “AKP’nin kefen politikasının yanında Cumhurbaşkanının da milliyetçilik söylemlerinde samimi olmadığını biliyoruz. Tanıtımlarında bayrağımız ayaklar altına alınmıştır. Kimse de yerden alıp kaldırmamıştır” dedi. Gebze'deki CHP İlçe binasına yapılan saldırılarda emniyetin ilgisizliğinin olduğunu belirten Altunyuva, şöyle konuştu:

 

“BELEDİYELER BİZİ ENGELLEMEK İSTİYOR”

“Gebze'deki parti binamıza yapılanlar üzücüdür. Seçimlerin demokrasi şöleni içinde geçmesini istiyoruz. Emniyetin duyarsızlığı bizleri şaşırtmıştır. Binamız kent merkezinde, bayraklarımız kesiliyor. Bu işi yapanların belediye çalışanları olduğu kanısındayız. AKP belediyeleri çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapacaklardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, haziran seçimlerinden sonra iktidarız.”

 

ŞEKER’E ELEŞTİRİ

AKP Milletvekili İlyas Şeker'in, Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak kullandığı, “Ülkenin kefen parasını dağıtacak” sözlerini de eleştiren Altunyuva, “Bu düşüncedeki insanlar maalesef yıllardır politika yapıyor. Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen zihniyetler bu iktidarla çoğalmıştır. Bu ülkenin kefen parasına gereksinimi yoktur. Vaatlerimizin ödenekleri hazırdır” dedi.

 

“KAYNAKLAR İLK DEFA SORULUYOR”

14 Aralık operasyonlarında tutuklananların tahliye edilmesini de değerlendiren Altunyuva, “Hukuk sistemi ayaklar altında. İstanbul Adliyesi'ndeki tahliye savaşı bunun göstergesi” dedi. Altunyuva sözlerini şöyle bitirdi: “Biz laf olsun diye proje yapmıyoruz. Kaynak sorusu ilk kez soruluyor. Biz de şimdi soralım Kanal İstanbul ve diğerlerine kaynak soruldu mu? Bu ülkenin kaynakları vardır. İktidar partisi CHP'nin projeleri karşısında paniklemiştir. Biz, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz dedik, tutuştular. Aile Sigortası Kanunu TBMM'den geçecek. Kamuda taşeron işçiliğe son verilecek, işçiler kadroya alınacaktır. Yaşanacak bir Türkiye milletimizin eseri olacaktır.”

 

CHP-MHP KOALİSYONU

Kamuoyunda konuşulan CHP-MHP koalisyonu hakkında Altunyuva, “Bu tür söylemleri bizler de duyuyoruz. Bizim hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Bunun dışında seçimler sonrasında oluşacak tabloya göre koalisyon durumu olabilir. Bazen koalisyonlar tek başına iktidarlardan daha faydalı işler yapmışlardır” karşılını verdi. Serkan BORLAK

28 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR