Engelli haftası nedeniyle milletvekili İlyas Şeker Shcek’i ziyaret etti

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker engelli haftası nedeniyle İzmit gündoğdu da bulunan Shcek kurumun da kalan engelli vatandaşlarımıza ve çocuklara ziya...

BÜYÜT

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker engelli haftası nedeniyle İzmit gündoğdu da bulunan Shcek kurumun da kalan engelli vatandaşlarımıza ve çocuklara ziyarette bulundu.

Şeker’e ziyarette Shcek kurum müdürü Tahir Zeybek ve çalışan personeller eşlik etti.Kurum çalışmalarından bahseden Kurum Müdürü Tahir bey Özürlü ve Yaşlı Hizmetlerinin Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığı bünyesinde karşılandığını belirterek kurum içerisinde hastaların terapi tedavisi gördüğünü zihinsel özürlü yataklı hastaların tüm insanı bakımlarının yapıldığını belirtti,burada kalan hastalara ve çocuklara belli aralıklarda sosyal faaliyet çalışmaları yaptıklarını bünyelerinde yataklı 38 engelli çocuk bulunduğunu söyledi.

10-16 mayıs Engelli haftası münasebetiyle 16 Mayıs günü dolphin yunus emre kültür merkezinde sergi açılışının olduklarının bilgisini de veren Tahir bey Milletvekili İlyas Şekerin kendilerine yapmış oldukları ziyaretten otürü memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

“Hizmet yelpazesi AK Parti hükümetiyle genişledi”

Hükümet çalışmalarından bahseden İlyas Şeker;engelli vatandaşlarımız ve çocuklarımız toplum içerisinde daha saygın ve engelsiz bir yaşama kavuşturlması konusunda çalışmaların sürüdüğünü belirterek ,Tüm zorlukları birlikte yaşadıkları hayatı birlikte paylaştıkları aileleri de çalışmalarda unutmadıklarını söyleyerek evde bakım hizmeti ve bakıma muhtaç olan engelli vatandaşımızın bakımını üstlenen yakınına devletimiz tarafından 634 tl bakım ücreti verilmektedir bununla birlikte yerelde ve genelde birçok hizmet çalışmalarında bulunduklarını belirtti.

İlyas Şeker Engellilerimizin yaşadıkları güzelliklerin ve sorunların paylaşılacağı bu hafta münasebetiyle Tüm engellilerin ve onlarla birlikte tüm zorlukları ve hayatı birlikte paylaştıkları ailelere de sevgilerimi sunuyorum dedi.


10 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR