DP’nin muhalifleri durum değerlendirdi

DP Kocaeli içerisinde yaşanan gelişmeler, giderek kangren halini almaya başladı. Yaşanan bu sürtüşme sonrasında muhalifler önceki akşam bir araya gele...

BÜYÜT

DP Kocaeli içerisinde yaşanan gelişmeler, giderek kangren halini almaya başladı. Yaşanan bu sürtüşme sonrasında muhalifler önceki akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

DP İl Teşkilatı’nda sular bir türlü durulmuyor. DP içerisindeki DYP kökenliler, yaşanan gelişmelerden oldukça rahatsızlar. Parti içerisindeki muhalifler önceki akşam bir araya gelerek, yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. Toplantıda Genel Başkan Namık Kemal Zeybek, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ahmet Uyanık ve İl Başkanı Kadir Ayhan hakkında düşünce ve öneriler dile getirildi. Hatırlanacağı gibi DP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Kılıç, milletvekili aday adayı olmak istemesi sonrasında görevinden ayrılmıştı. Göreve ise, yapılan değerlendirmenin ardından Zafer Çağlayan atanmıştı.

KATILIM YÜKSEKTİ
Genel merkez düzeyinde yapılan girişimlerin ardından Zafer Çağlayan henüz koltuğuna oturmadan görevden alındı. Yerine Murat Öztürk’ün ataması yapıldı. Bu atamanın ardından da DP’de perde arkasında yaşanan gerilim bir anda ortaya çıktı. Genel seçimlerin yaklaşması parti içerisinde var olan huzursuzluğu gidererek arttırdı. Partinin durumunun ve yaşananların değerlendirilmesi amacıyla muhalifler Ayaz Pastanesi’nde bir araya geldiler. Toplantı DP MKYK Üyesi Ahmet Aydın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya görevden alınan Zafer Çağlayan, eski Milletvekili İbrahim Artvinli, eski ilçe başkanlarından Yaşar Keskin, Mehmet Kılıç, Halil İbrahim Şahinler, gençlik ve kadın kolları katıldı. Hizmet-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy, 2 Nolu Şube Başkanı İrfan Gün ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Uysal da toplantıda yer aldı.

AYHAN İSTİFA ETSİN
Toplantının basına açık bölümünde açıklama yapan Zafer Çağlayan, “İl başkanı ve genel merkez yöneticilerinin ne kadar sorumsuzca davrandıklarını herkese göstermek amacıyla bir araya geldik. Mehmet Kılıç’ın görevinden ayrılması sonrasında ilçe başkanlığına atanmam konusunda yetki yazımın geldiği bana bildirilmişti. Ne olduysa bir gün sonra atamamım durdurulduğu iletildi. Baskılara direnemeyen il başkanı ve GİK üyesi hemen istifa etmelidir” dedi. Toplantıyı değerlendiren Aydın, “Genel Başkan Zeybek konusunda siyasi konuşmaların daha aktif hale getirilmesi, bununla birlikte ittifakların netlik kazanması yönünde görüş ortaya çıkmıştır. Teşkilatların artık seçimlere odaklanması görüşü hakim kılındı. Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ahmet Uyanık’ın hemen istifası istenildi. Toplantıya katılanların yüzde 90’ını Kadir Ayhan’ın hemen istifasını istedi. Burada hazırlanan rapor genel merkeze aracısız olarak iletilecektir. Ondan sonra yaşanacakları hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

16 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR