KASİAD’dan MARSİAD’a ziyaret

KASİAD Yönetim Kurulu, MARSİAD’ın Genel Başkanlığına seçilen Okan Oktay’a tebrik ziyaretinde bulundu.Yaptığı faaliyetlerle Kocaeli’de ki bütün dikkatl...

BÜYÜT

KASİAD Yönetim Kurulu, MARSİAD’ın Genel Başkanlığına seçilen Okan Oktay’a tebrik ziyaretinde bulundu.
Yaptığı faaliyetlerle Kocaeli’de ki bütün dikkatleri üstüne çeken KASİAD, yaptığı ziyaret ve kurduğu diyaloglarla da gündemden düşmüyor. Yaptığı ziyaretlerden sonuncusunu MARSİAD’a gerçekleştiren KASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MARSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Okan Oktay’a tebrik ziyaretinde bulundu. Yapılan ziyaret sıcak bir sohbet içerisinde gerçekleşti.

“İLK HEDEFİMİZ GÜÇ BİRLİĞİ”
KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yavuz, MARSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiğinden dolayı Okan Oktay’a tebriklerini iletti. Bu tebriklerin ardından konuşmaya dahil olan Oktay, Kocaeli’de çok fazla dernek olduğuna ama bunların arasında en aktif çalışanlardan birinin KASİAD olduğuna dikkat çekti. MARSİAD’ın başına geçtikten sonra herkesle birliktelik sağlayarak güç birliği sağlamak istediklerini ortaya koyan Başkan Oktay, amaçlarının derneği aldıkları yerlerden daha ilerlere taşıyıp sonraki arkadaşlara bırakmak olduğunu ortaya koydu.

“GÜCÜMÜZ TUSKON”
MARSİAD Başkanı Oktay’ın ardından konuşmaya dahil olan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yavuz ilk olarak kendilerini kabul ettiklerinden dolayı MARSİAD Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Derneklerde yönetimdeki kişilerin aktifliğine göre başarı sağlanacağına dikkat çeken Yavuz, KASİAD’ın başarısında yatan en önemli unsurun TUSKON ve yurt dışında ki Türk okullarının olduğuna dikkat çekti.

“HERKESLE BARIŞIK OLACAĞIZ”
Osman Yavuz’un konuşmalarının ardından sözlerine şu şekilde devam etti: “Dernek olarak Kocaeli ve bölgeye örneksiniz. Dernekler açılırken yapı olarak KASİAD’ı örnek almalı. Dernekler sadece menfeat yeri değil sosyal yaşam bağlamından da önemi var. Bu sosyal yaşam sayesinde yeni insanlar ile tanışıyoruz. Bu insanlarla iletişime girmeye çalışıyoruz. Zamanında bu konuda bizim hatalarımız oldu. Gereksiz çıkışlarımız oldu. Ama bundan sonra herkesle barışık olacağız. Her kesim tarafından sevilen bir dernek olacağız. İş adamları olarak her kurumla barışık olmak bizim asli görevimiz olmalı.”

“YENİ ANAYASAYA DESTEK VERMELİYİZ”
Oktay’ın konuşmasının ardından söz alan Yavuz “Ülke yönetmek zor bir iş olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle Türkiye’yi yönetmek daha zor bir görevdir. Çünkü ülkemiz üzerinde emelleri olan çok kişi var. Çok güzel bir seçim ortamı yaşadık. Ama ülkemiz üzerinde emelleri olan bu kişiler ‘bu ülkeyi nasıl istikrarsızlaştırırız’ diye düşünüyorlar. Artık bu kişileri engellemek adına ve ülkeyi daha ilerilere taşımak adına yeni anayasanın çıkarılması gerekiyor. Biz STK’lar da bu yeni anayasanın çıkarılmasına destek vermeliyiz.” dedi.

“ÜLKEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM”
Başkan Yavuz’un konuşmasının ardından tekrar söz alan Oktay “Mecliste sıkıntılar olsa da ülkede halk artık kavga gürültü istemiyor. Buna en iyi örnek oy veren seçmenin ikisinden birinin bir partiye oy vermesidir. Artık bu halk boş vaatlere kanmıyor. Millet hizmet edene oy veriyor. Ülkemizde artık kurumlar işlerini yerine getirmeye başladı. Milletimiz bu ülkenin kıymetini bilmesi gerekiyor. Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Şehrimiz her güzelliği bir arada barındıran dünyanın birkaç şehrinden biri. Kartepe’si, Maşukiye’si, Sapanca gölü, Kandıra’sı ile her güzelliği bünyesinde barındırıyor.” dedi.
Konuşmaların sonunda Oktay ziyaretlerinden dolayı Başkan Yavuz’a ve KASİAD yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

07 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR