Başkan Bahri Yavuz: "Bu kentte yeniden Maça…maça… maça… sesleri yükselecek !..”

    Kocaelispor'un yeni başkanı Bahri Yavuz, -Hayalim- dediği Kocaelispor Kulüp Başkanlığı'na üyelerin teveccühü ile getirildi. Kongrede çarpıcı ve he...

BÜYÜT

 

 

Kocaelispor'un yeni başkanı Bahri Yavuz, -Hayalim- dediği Kocaelispor Kulüp Başkanlığı'na üyelerin teveccühü ile getirildi. Kongrede çarpıcı ve heyecan verici bir konuşma yapan Yavuz "Artık Kocaeli'nde -Maça Maça Maça- diye seslerin yükselmesini istiyoruz" diye konuştu. İşte Yavuz'un konuşmasının tüm detayları.

 

Merhaba sevgili Kocaelisporlular

Divan Başkanı Özer Altan'ın konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ettiği Başkan Bahri Yavuz yoğun alkışlar altında konuşmasını yapacağı yere geldi. Yavuz'un ilk sözleri "Merhaba sevgili Kocaelisporlular" oldu ve şu şekilde konuştu.  "Merhaba sevgili Kocaelisporlular. Buralara kadar gelerek bizi gururlandırdınız, bize şeref verdiniz. İlk önce Soma'da hayatını kaybetmiş tüm madenci emekçilerimizi, kuruluşumuzdan bu güne kadar, kulübümüze emek veren ve aramızda olmayanların ruhu şad olsun. Onların alkışlarınızın sesini duyduklarını biliyor ve buna inanıyorum. Değerli iş adamı Adem Tüysüz'ü de rahmet ile anıyorum" diye konuştu.

 

Kocaelispor bir üst kimliktir

Düşenin dostu olmaları gerektiğini ifade eden Yavuz "Biz Kocaelisporlular zor günler geçiriyoruz. Düşenin yanında olmalıyız. Kimsenin acısını dindiremeyiz ancak gönlümüzün orada olmasını bilinmesini istiyoruz. Yaşadığımız şehir içinde her türlü insanı barındırıyor. Şehrimiz adeta bir mozaik. Hiç kimsenin bu şehre bir gün  erken ya da geç gelmesinin  -Ben daha çok Kocaelisporluyum- demesine hak vermez. Kocaelispor bir üst kimliktir. Herkesi kucaklayan bir Kocaelispor olacağız. Tüm hemşeri derneklerimizi ziyaret edeceğiz. Bu kulübü, taraftarlarımız ve sevenlerimiz ile birlikte yönetmek istiyoruz. Asla -Ben yaptım- demeyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Maça Maça Maça..!

Başkan Yavuz, alt yapılardaki kategorilerin birer sponsoru olacağı belirtti ve "Yepyeni bir modelimiz olsun istiyoruz. Bizim camiamıza inancımız tam. Bu şehirde artık -Maça Maça Maça..!- seslerinin yükselmesini, evlerimizde Kocaelispor sevgisinin olmasını istiyoruz. Bu kentte 293 ilk okulda 28.000 birinci sınıfta okuyan öğrencimiz var. İzmit içinde ise 60 okulda 4952 1. sınıf öğrencimiz var. Ulaşabildiğimiz kadar öğrenciye ulaşıp, hepsine Kocaelispor kalemi, silgisi, forması şortu vermek istiyoruz. Geleceğimiz çocuklarımız olmalı. U-13,14,15,16,17 ve 19 kategorilerindeki takımlarımızın önlerine koca birer isim koycağız. Şehrimizin geleceğine sahip çıkan firmalarımızı hep birlikte destekleyeceğiz. Çemsan, Sembol Alışveriş, Kavanlar, Imperial Park Otel ve Özel Atafen Koleji takımlarımıza sponsor olacak. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir nasıl olsa doğar

Yavuz, Kocaelisporluların kendilerini eleştirmeden önce uyarmalarını istedi ve "Bize emek veren hiç kimseyi reddetmeyeceğiz. -Doğruluk sonsuzluğun güneşidir nasıl olsa doğar-düşüncesi ile yola çıkacağız. Hepimiz için, şehrimiz için örnek olmalıyız. Çok kaliteli ve yetenekli isimlerden oluşan yönetici ekibimiz var. Asıl ve yedek üyelerimiz birlikte çalışacak. Bizi eleştirmeden önce lütfen uyarın. Fikir verin, bize yardımcı olsun. Kocaelisporluların bizlere yol göstermesine asla rahatsız olmayız" şeklinde konuştu. 

 

Sadece -Kocaelispor- ismi bu şehrimizi sevmemize yeter

Bahri Yavuz, Kocaelispor adının bu kentin sevilmesi için yeterli bir neden olduğunu belirtti ve "Geçmiş dönemlerde görev almış yöneticilerimizi bir araya getirmek istiyoruz. Emeklerine olan saygımızı dile getirmek istiyoruz. Sadece -Kocaelispor- ismi bir bu şehri sevmek için bize yeter. Bu gün -Bu şehri seviyorum- diyen herkes için özel bir gün. Üzeri tozla kaplı olsa da, kentin en büyük markası Kocaelispor'dur. Hayatımızın merkezinde her zaman aile olmalıdır. Ben annen, babam ve kardeşlerimden böyle gördüm. Kocaelispor da bizim ailemizdir" diye konuştu.

 

Kocaelispor'u sizlerin emaneti olarak alacağız

Bahri Yavuz, Kocaelispor'u, Kocaelisporluların emaneti olarak alacaklarını belirtti ve "Bu gün bana ve yürekli arkadaşlarımıza, şerefli görevi yapma şansı verirseniz sizi mahcup etmeyeceğiz. 41 yaşıma girmeye 5 ay kaldı. Hangi lige olduğunuz, he kadar zor durumda olduğumuz önemli değil. Önemli olan şanlı mazimiz. Gururla söylüyorum, peşinden koştuğum renkleri, Kocaelispor'u, sizlerin emaneti olarak alacağız. Yönetim kurulu üyelerimizi alkışlarla sahneye davet ediyorum. Sizlerin huzurunda bir kuruşunu boş yere harcamayacağımıza söz veriyorum. Haydi Kocaelisporlular, kalk ayağa, girin kol kola. Bu kulübü hep birlikte ayağa kaldıralım" diyerek sözlerini tamamladı. Salondaki herkes bu sözlerin ardından "Her zaman her yerde en büyük Körfez" sesleri ile salonu inletti.

 

22 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR