SP İl Başkanı Mustafa Mercan: 5 kat başarı gösterdik ama hedefe ulaşamadık

SP İl Başkanı Mustafa Mercan, seçim sonuçlarını değerlendirdi. 5 kat başarı gösterdiklerini söyleyen Mercan, “Fakat hedefimize ulaşamadık, üzüntülüyüz...

BÜYÜT

SP İl Başkanı Mustafa Mercan, seçim sonuçlarını değerlendirdi. 5 kat başarı gösterdiklerini söyleyen Mercan, “Fakat hedefimize ulaşamadık, üzüntülüyüz” dedi.

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mustafa Mercan, dün parti binasında yaptığı açıklamayla seçim sonuçlarını değerlendirdi. Mercan “Sakin bir seçim oldu, bu seçim bütün milletimize hayırlı olsun, sonuçlar milletimizin takdiri, saygı gösteriyoruz. Kocaeli teşkilatı kendini ispatladı, 5 kat başarı gösterdi fakat hedefimize ulamadık ve üzüntülüyüz” şeklinde konuştu.

KAFA KARIŞTIRICI
Mercan konuşmasına şu şekilde devam etti “Halkımız AKP’ye güvenini bir kez daha gösterdi. İşçinin, memurun, çalışanın, çiftçinin ve emeklinin durumu belliyken AKP tekrar iktidar oldu ve bu durumda kafamız karışıyor. Bundan sonra iktidar ve ana muhalefet partileri, halkın değerlerine daha duyarlı olsunlar. Bu konuda gelişen olayları yakından takip edeceğiz. Saadet Partisi olarak aldığımız oy çalışmalarımız ile orantılı değil, biz teşkilatlarımızla üzerimize düşen görevi yaptık, çalışmalarımıza ivme kazandıracağız.

AKP’Yİ TEBRİK
Saadet Partisi son bir yılda parçalanmalar yaşadı, liderini kaybetti, 3 genel başkan değişti ve bu sıkıntılar tabana yansımasın diye çalıştık. Teşkilatlarımızın performanslarından dolayı kutluyorum. Kocaeli’de 8 ilçemiz parçalanmalardan etkilendi ama bu bizim için mazeret değil, dün ne kadar güçlüysek bugünde o kadar güçlüyüz. Mücadelemize devam edip, yanlışları halkımıza gösterip, doğruları takdir edeceğiz. AKP oylarını artırdı, tebrik ediyoruz. Bunun yanında CHP’de yaptığı kampanya sayesinde başarılı oldu.”

13 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR