Kim Korkar Fizik’ten, Kimya’dan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü, geleceğin bilim adamlarının il...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü, geleceğin bilim adamlarının ilgisiyle dolup taşıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan anlaşma çerçevesinde Kocaeli’ndeki ilköğretim okulları BTK’yı ziyaret ediyor. Bilim Teknoloji Kulübü geçtiğimiz hafta da Mehmetçik İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler buradaki fizik, biyoloji ve kimya laboratuarlarında çeşitli deneylere katıldı. Gençler, eğlenceli sunumu ile bilimin farklı yönünü keşfetmenin mutluluğunu yaşadı.
Van de Graff jeneratörünün önüne geçen öğrenciler saçlarının uçuşmasıyla keyifli zaman geçirdi.

İSMAİL CİVELEK ÇOCUKLARLA BİRARAYA GELDİ
Öğrencilere ziyaretleri sırasında Mehmetçik İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin Turgut ile Matematik öğretmeni Tuba Karakaya eşlik etti. BTK sorumlusu Kenan Karabulut’un ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü İsmail Civelek de katılarak sürpriz yaptı. Aynı zamanda eğitimci olan İsmail Civelek öğrencilerin merkezde gerçekleştirdiği deneylere eşlik etti ve gençlerle zeka oyunu olan jenga oynadı. Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin yetişmesine büyük önem verdiğini söyleyen İsmail Civelek, “Dünya hızla bilim ve teknolojinin ışığında kendini yenilemeye devam ediyor. Sizleri geleceğe hazırlamak ve bunun için gerekenleri yapmak da bizim görevimiz. Bilim Teknoloji Kulübü’nü sizler için açtık. Buradan geleceğin bilim adamlarının yetişeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

EĞLENEREK FİZİK KURALINI ANLADILAR
Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencileri daha sonra BTK’nın bahçesinde roket fırlatma deneyi gerçekleştirdi. BTK eğitimcilerinin gözetiminde yapılan deneyde eğlenceli anlar yaşandı. Öğrenciler bu sayede en zor fizik kurallarından biri olan “itme momentum prensibi”ni kolaylıkla öğrendi.

TURGUT’TAN TEŞEKKÜR
Ziyaretin sonunda Mehmetçik İlköğretim Müdürü Hüseyin Turgut, öğrencilerine gösterilen ilgi nedeniyle Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü İsmail Civelek’e teşekkür ederek çiçek verdi.

10 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR