Fevzi Canbaz, Türköz için müfettiş istedi

Körfez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı önceki gün İsmail Baran başkanlığında Körfez Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. 12 maddeli...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı önceki gün İsmail Baran başkanlığında Körfez Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. 12 maddelik gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı sonunda gündeme gelen Türköz inşaatla ilgili olarak CHP Meclis Üyesi Fevzi Canbaz, bu şirkete geçmişte yapılan ayrıcalıklarla ilgili müfettiş çağırılması gerektiğini söyledi.

 

BELEDİYE MAĞDUR

Fevzi Canbaz, “Türköz’ün yaptığı Petkim Park Konutlarının akıbetini merak ediyorum. Burada Türköz mağdur, vatandaş mağdur, belediye mağdur. Durumun biran önce çözülmesi gerekiyor. Geçmişte Türköz’e tanınan ayrıcalıklarla ilgili buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Ve geçmişin araştırılması için müfettiş çağrılmasını istiyorum” dedi.

 

BARAN’I KUTLADI

Canbaz, Başkan Baran’ı konuya gösterdiği hassasiyetten dolayı da kutladı. Baran da görülen aksaklıklar karşısında inşaatın mühürlendiğini, firmanın eksikleri tamamlayıp geldiğinde inşaatına devam edeceğini söyleyerek, 600 üyenin mağdur olmayacağını belirtti.  Meclis toplantısının ilk gündeminde yer alan logo konusu da belediye meclisinde görüşüldü.

 

LOGONUN PATENTİ ALINACAK

İsmail Baran, logonun değişmeyeceğini, sadece patentinin alınmasının gündemde olduğunu anlattı. Meclis üyeleri de oy çokluğu ile logonun ve renklerinin patentinin alınmasına onay verdi. Meclis gündeminin görüşülüp oylanmasının ardından ise CHP’li Fevzi Canbaz ve MHP’li Vahit Eryılmaz ilçede gördükleri aksaklıkları dile getirdiler.

 

SU BASKINLARI ELE ALINDI

Geçtiğimiz hafta yağan yağmurların bazı yerlerde su baskınlarına neden olduğunu hatırlatan muhalefet İSU’nun çalışmalarına hız vermesi istedi. Başkan İsmail Baran da yağmur suyu terfi konusunda 4 bölgede İSU’nun çalışmasının devam ettiğinin altını çizdi.

06 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR