Ceyhan, Civelek’in aday olamamasını nasıl değerlendirdi?

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısı ile genel merkez tarafından açıklanan milletvekili aday listesini değerlendirdi. Adayla...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısı ile genel merkez tarafından açıklanan milletvekili aday listesini değerlendirdi. Adayların belirlenmesinde birçok argümanın kullanıldığını dile getiren son değerlendirmelerin ardından isimlerin kamuoyuna açıklandığını belirtti.

 

“11 İSİM BELİRLENDİ”

17.20’de listeyi öğrendiklerini dile getiren il başkanı Ceyhan, kesin açıklama için isimlerin AKBİS’e yüklenmesini bekledik. 11 kişilik listenin belirlendiğini dile getiren Ceyhan, “Aday gösterilmeyen arkadaşlarımız da SKM çalışmalarında olmak istiyor. Şimdi birlikte seçim çalışmalarımızı programlayacağız” diye konuştu.

 

“GENEL MERKEZİN TAKDİRİ”

Eski il başkanı Mahmut Civelek’in aday gösterilmemesini de yorumlayan Ceyhan, şyle konuştu: “Bizler bir dava hareketiyiz. Listede olup olmamak teferruattır. Mahmut Bey’in başarısı biliniyor. Genel merkez nezdinde geçen bir süreç yaşandı. Parti yöneticilerimizin takdiridir. Civelek de olgunluk ve vakurla karşılamıştır. Her birimiz olaya böyle bakıyoruz. Civelek daha farklı davranacağını düşünmüyoruz” dedi.

 

“İKİ BAYANI GÖNDERECEĞİZ”

Kendileri açısından sürpriz bir liste olmadığını dile getiren Ceyhan, “Listede iki bayan adayımız vardır. Hem genç hem de vizyonu olan bir liste hazırlandı. Meclise Radiye Hanım ve Müge Hanım’ı göndermek istiyoruz” diye konuştu. Kocaeli’ye kontenjan istemediğimizi bildirdiklerini dile getiren Ceyhan, şunları ifade etti: “Dışarıdan isim istemedik. Bu isteğimiz yerine geldi.”

 

TANITIM 24 NİSAN’DA

Muhalefetin iddialı açıklamalarını da yorumlayan Ceyhan, şöyle konuştu: “Biz onlara bakarsak 1 milletvekilini bile zor çıkarıyoruz. Her parti kendi listesine baksın. Çalışma yapılacak ve milletin takdiri ne ise o olacak. Adaylarımız yüzümüzü yere düşürmeyecek kişilerdir. Seçime 59 gün kaldı. Aday tanıtım toplantımızı 24 Nisan’da Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılacak. Ankara’daki tanıtım ise 15 Nisan’da olacak” Serkan BORLAK

08 Nisan 2015 Kocaeli- SiyasetYÜKLENİYOR