Gümüş: Vali Topaca önyargılarını aşamamış

HEPAR İl Başkanı Engin Gümüş, Vali Ercan Topaca’nın önceki gün siyasi partilerin il başkanlarıyla yaptığı toplantıya davet edilmemelerine tepki göster...

BÜYÜT

HEPAR İl Başkanı Engin Gümüş, Vali Ercan Topaca’nın önceki gün siyasi partilerin il başkanlarıyla yaptığı toplantıya davet edilmemelerine tepki gösterdi. Gümüş, “Valinin önyargılarını aşamadığı ortadadır” dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İl Başkanı Engin Gümüş dün parti binasında yaptığı açıklamada, Vali Ercan Topaca’nın önceki gün siyasi partilerin il başkanlarıyla yaptığı toplantıya davet edilmemelerine tepki gösterdi. Açıklamaya milletvekili adaylarından Orhan Yavuz, Muzaffer Nafiz Burdurlu, Gürbüz Aslan, İzmit İlçe Başkanı Ali Al ile yönetim kurulu üyelerinden Sinan Burgu ve Hikmet Pekküçük de katıldı.

BDP’NİN POTANSİYELİ NE?
Gümüş açıklamada, “Vali Topaca’nın bu toplantıyı seçimin önyargılardan uzak, düzgün, kavgasız ve tartışmasız bir şekilde yapılması amacıyla düzenlediği anlaşılıyor. Fakat valinin kendi önyargılarını aşamadığı ortadadır. Toplantıya çağırdığı il başkanlarını hangi kritere göre belirlediği anlaşılmamaktadır. Potansiyeli olan partilerden bahsetmektedir. Herhalde bu potansiyel, iktidar alternatifi olsa gerek” dedi. Gümüş, “Barajı aşıp meclise giren 3 partinin potansiyeli var anladık ama seçime parti olarak girmeyeceğini deklare eden BDP’nin ne gibi potansiyeli var? Bunun yanında, ilimizde oy oranı belli olan SP’nin potansiyeli yoksa bizim gibi daha seçim görmemiş olan HAS Parti’nin ne gibi potansiyel var?” diye konuştu.

ADAM KAYIRMACILIĞI
Gümüş, “Valiler iktidar partisinin il başkanları değiller. Onlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin iktidardan bağımsız valileri olmalıdırlar. İstişareye yatarak değil, kurallara göre hareket etmelidirler. Biz her şeyden önce, siyaset cambazlarının ve bu cambazların kuklalarının olduğu yerde olmak istemiyoruz. Halkımızın, bu ülkede hak ve eşitliğin olmadığını, adam kayırmacılığın, iktidar yalakalığının hat safhada olduğunu görmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

29 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR