Muhasebecilerde aday sayısı 7 oldu

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da son iki senedir yaşanan sorunlar sebebiyle üyelerin imza toplaması sonucu 10 Ocak tar...

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da son iki senedir yaşanan sorunlar sebebiyle üyelerin imza toplaması sonucu 10 Ocak tarihinde oylama yapılmış ve buradan 31 Ocak-1 Şubat’ta olağanüstü genel kurul kararı çıkmıştı. Bu tarihlerde çoğunluk sağlanamaması sebebiyle genel kurul dün gerçekleştirildi. Bugün ise saat 09.00 - 17.00 saatleri arasında oy kullanma işlemi yapılacak.

 

11 KİŞİYE HAKKINI HELAL ETMEDİ

Genel kurul KSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Şenol’un konuşmasıyla başladı. Şenol, “Beni kongreye onurlandırarak gönderiyorsunuz. Beni bir daha bu kürsüde göremeyeceksiniz. 45 yıldır burada görev yapıyorum. Kime ne hakkım geçmişse hepsini helal ediyorum. Ancak 11 kişiye bunca yıldan bu yana tırnak ucu kadar bile hakkım geçmişse, hiçbirini helal etmiyorum” dedi.


PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Diyalog grubu adına söz alan başkan adayı Fikret Gökmen, “Kongrede aday olan beş arkadaşımı da odaya sahip çıkma misyonlarından dolayı kutluyorum. Bu kongreden kim başkan olarak çıkarsa çıksın, ben Fikret Gökmen olarak destek vereceğim. Biz diyalog grubu olarak seçilirsek neler yapabiliriz diye konuştuk. Denetimde ortaya çıkan problemlerin sorumluluğu kendilerinde olmamasına karşın arkadaşlarımıza yükleniyor. Oda olarak bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarımıza kurumsal çözümü sunacağız” diyerek projelerinden bahsetti.


“4 DEĞİL 7 KİŞİ YÖNETMELİ”

Değişim Grubu adına konuşan Taner Öner, “Üye kararıyla olağanüstü kongre kararı aldık. Yaptığım her şeyin arkasındayım. İşler bir günde buraya gelmedi. Nispi temsilin en ağır sancısını biz yaşadık. Ancak bundan sonra sanıyorum ki 7 kişi yönetme kültürüne adapte olacağız. Odayı 4 kişinin değil, 7 kişinin yönetmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakkımda olumlu-olumsuz çok fazla şey söylenmiş. Hakkımda olmadık şey söyleyenlere dahi hakkımı helal ediyorum” ifadelerini kullandı.


“HERKESİN FİKRİNİ ALMALI”

Meslekte Birlik Grubu adına söz alan Remzi Özcan, “Kongrede hangi grup seçilirse, ‘ben’ değil ‘biz’ olarak çalışmalar yapmalıdır ve yönetimdeki herkesin fikrini almalıdır. Maktu aidatları 400 liradan 300 liraya düşüreceğiz. Haksız rekabetle etkin mücadele edeceğiz. Yeniliğe açık, istişareye dayalı ekip çalışması ile paydaşlarımızla birlikte burayı yöneteceğiz. Odamıza sosyal tesis kazandıracağız” sözleri ile grubunun planlarını aktardı.


“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

Gebze Uyum Grubu adına söz alan Tahmiran Yıldırım, “Gruplara ayrılmak pek de hoş bir şey değil. Hepimiz aynı gemideyiz. Grup arkadaşlarım bizi buraya layık gördüler sağ olsunlar. Yeni başlayan arkadaşlarım çok büyük sıkıntıdalar. Ofislerinin giderlerini karşılayamadıkları için bağımlı olarak çalışmaya başlıyorlar. Onların bu sorunlarını çözmek için projeler ürettik” dedi.


YILDIZ ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Adaylardan en son Aktif Grubu adına İsmail Birtürk konuştu. Birtürk, “Bu oda için 1976 yılından bu yana özveriyle çalışan Ender Şenol’a emekleri için k teşekkürlerimi sunuyorum. Sorunlarımıza vakıfım. Sorunlara gereken çözümlerin neler olacağını ben ve ekibim analiz ettik ve projeler geliştirdik. İlk önce yapılması gerek, son 5-6 ayda yaşadığımız imaj kaybını düzeltmektir. Biz kavga etmemeyi öğrenirsek, huzur ortamını yakalarsak yapılması gerekenleri hep birlikte yaparız zaten” ifadelerini kullandı. Bağımsız aday Savaş Yıldız ise adaylıktan çekildiğini açıkladı. Yıldız’ın bu tavrı eleştirilere neden oldu. Hilal GÜDÜCÜ


DİYALOG GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

Fikret Gökmen

Rüstem Çakal

Farız Balıkçı

Engin Eroğlu

Yasemin Dönmez Kılıç

Dayimi Gümüş

Kadir Uzunoğlu

 

AKTİF GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

İsmail Birtürk

Cengiz Tosun

Atilla Güngör

Dilek Kaya

Oray Ulusoy

Ayfer Kara

Şenay Şekerci

 

DEĞİŞİM GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

Taner Öner

Yakup Bektaş

Fatma Dizdar

Nurten Yıldırım

Levent Aysu

Uğur Çiftçi

Özcan Aydın

 

MESLEKTE BİRLİK GRUBUNUN YÖNETİM LİSTESİ

Remzi Özcan

Bedri Keskin

Muhammet Turan

Kemal Demir

Hasan Malo

Yücel Nazlı

Ayşegül Bakal

 

GEBZE UYUM GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

Tahmiran Yıldırım

Bülent Doğanay

Meryem Öztürk

Cem İldeniz

Nurbay Demir

Hüseyin Gökdeniz

Bahattin Evli

08 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR