Kandıralılarda söz sırası Çağrı Başaran’daydı

Kandıralılar Derneği tarafından düzenlenen ‘Söz Sırası Kandıralı Gençlerde’ programının üçüncü konuşmacısı Çağrı Başaran oldu. Otel Asya’da düzenlenen...

Kandıralılar Derneği tarafından düzenlenen ‘Söz Sırası Kandıralı Gençlerde’ programının üçüncü konuşmacısı Çağrı Başaran oldu. Otel Asya’da düzenlenen programda Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü 4. sınıf öğrencisi Çağrı Başaran, ‘Spor ve Sanatın Gençler üzerindeki etkileri’ konusunda bilgi verdi.

 

“İLK AKLA GELEN SPOR VE SANAT”

Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Çağrı Başaran, “Günümüz dünyasında gençlerin giderek aktif hale geldiği ve gerek okul hayatları, gerekse sosyal hayatları oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu durumda gençlerin rahatlaması ve gevşemesi isteği bizi sağlıklı alternatif fikirler aramaya yönlendiriyor. Bu evrede neredeyse ilk aklımıza gelen cevap; spor ve sanat şeklinde oluyor” dedi.

 

“SOSYAL, DUYGUSAL GELİŞİMİNİ ETKİLER”

Başaran, “Çünkü gencin gelişiminde beslenme düzeni, uyku gibi faktörlerin yanında en destekleyici yöntem gencin spor ve sanatla ilgilenmesidir. Bu aktiviteler fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini önemli ölçüde olumlu bir şekilde etkileyecektir. Ayni zamanda gencin spor ve sanatla ilgilenmesi ebeveynler için de birçok katkı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

14 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR