Plato Kocaeli’nin dünyaya açılan penceresidir

Kocaeli’nin dünyaya açılan penceresi Seka Film Platosu’nun vatandaşların ziyaretine açılması için çalışmalar sürüyor. TRT1’de yayınlanan” Bir Zamanlar...

BÜYÜT

Kocaeli’nin dünyaya açılan penceresi Seka Film Platosu’nun vatandaşların ziyaretine açılması için çalışmalar sürüyor. TRT1’de yayınlanan” Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisinin çekimlerinin yapıldığı plato ile ilgili özel bir televizyon programına konuk olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, platonun yakın bir zamanda düzenli olarak halkın ziyaretine açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

KÜLTÜR VE TURİZM KENTİ OLACAK
Seka Film Platosu’nun Kocaeli’nin dünyaya açılan yüzü olacağını söyleyen Başkan Danışmanı Ömer Polat, platonun Türkiye de bir benzeri olmadığını kaydetti. Polat, Seka Film Platosu’nun Kocaeli’ye değer kattığını, kentin kültür ve turizm merkezi olma yönünde önemli bir adım olduğunu söyledi.

KENTE İSTİHDAM SAĞLIYOR
Kocaeli de Seka Park alanında inşa edilen ve Türkiye’nin en büyük film platosu olma özelliğini taşıyan Seka Film Platosu Kocaeli’ye aynı zaman da katma değer de sağlıyor. Yapımcı firma tarafından şimdiye kadar 11 milyon dolar harcanan dev film platosun da Kocaeli halkından 300- 400 kişi istihdam ediliyor. Yeni mekânlarında yapılması planlanan plato da ileriki tarihlerde daha fazla kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

HALKIN ZİYARETİNE AÇILMASI PLANLANIYOR
Kurulduğu günden bu yana yoğun ilgi gören Seka Film Platosu’nun halkın ziyaretine açılması için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, plato da yeni mekânlar inşa edileceğini kaydetti. Polat, Seka Film Platosunun yeni yapılacak olan ek mekânların tamamlanmasının ardından düzenli olarak halkın ziyaretine açılmasının planlandığını belirtti.

TARİHE TANIKLIK EDİYOR
Seka Park Film Platosu içinde bulunan saray ve kervansaraylarla tarihe tanıklık ediyor. Plato, Hollywood film setlerini aratmayacak kadar güzel. Dev platoda, Osmanlı dönemine ait saraylar ve İstanbul'daki bazı semtlerin bire bir aynısı yer alıyor.

07 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR