Özel Erkul’un TÜBİTAK başarısı

        İlimizde faaliyet gösteren Özel Erkul Eğitim Kurumları öğrencileri, TÜBİTAK tarafından bu sene 22’ncisi düzenlenen bilim olimpiyatlarının ilk...

 

 

 

 

İlimizde faaliyet gösteren Özel Erkul Eğitim Kurumları öğrencileri, TÜBİTAK tarafından bu sene 22’ncisi düzenlenen bilim olimpiyatlarının ilk aşamasında büyük başarı gösterdi. Birinci aşama sınavında başarılı olan 5 öğrenci, TÜBİTAK yaz okulu kampına katılmaya hak kazandı. düzenlenen basın toplantısı ile öğrencilerin başarıları kamuoyu ile paylaşıldı.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen toplantıya Özel Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Aytekin Özçelik, Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hilmi Öz, öğrencileri hazırlayan öğretmenler ve birinci basamakta başarılı olan öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan Özçelik, TÜBİTAK tarafından her yıl bilim olimpiyatları düzenlendiğini hatırlattı.

 

AMACINI ANLATTI

Özçelik, “Liseye ve ortaokulların 8. sınıfına devam etmekte olan öğrencileri temel bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla matematik, bilgisayar, fizik, kimya ve biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor. TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen olimpiyatların sonuçları belli oldu. Erkul Koleji olarak bu yıl da önemli başarılar elde ettik” dedi.

 

ÖĞRENCİLER BAŞARILI

Özçelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Özel Erkul Eğitim Kurumları’nda da matematik, fizik, kimya, biyoloji ve ilköğretim matematik branşlarında olimpiyat çalışması yapılıyor. Sene boyunca yapılan çalışmalar sonucunda Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi öğrencilerinden 10. sınıftan Eray Gönülal, 9. sınıftan Serhat Emre Çoban matematikte, 10. sınıftan Fahrettin Palaz biyolojide ve yine 10. sınıftan Ertuğrul Usta kimyada, Erkul Tunagür Ortaokulu öğrencisi İzzet Kerem Karabeyoğlu ilköğretim matematikte TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nın 1. aşama sınavını başarıyla geçti. Bu öğrencilerimiz TÜBİTAK’ın yaz okulu kampına katılmaya hak kazandı.”

 

HEDEF; 5 MADALYA

Özel Erkul Eğitim Kurumları’nın geçmişte TÜBİTAK olimpiyatlarında çok sayıda madalya kazandığını belirten Özçelik, ayrıca, okullarının Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen matematik olimpiyatlarında da 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya aldığını hatırlattı. Özçelik, bu seneki TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda 5 madalya ile dönmek istediklerini, bunun için öğretmen ve öğrencilerinin özveriyle hazırlandığını dile getirdi.

 

KOCAELİ’Nİ TEMSİL

EDECEĞİZ

Seçilen öğrencilerin arkadaşları yaz döneminde tatil yaparken ders çalışacağını kaydeden Özçelik, “Bu çalışmalar başarı ve madalya getirecek. Kurum olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Onların başarılı olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Özçelik, YGS-LYS sınavlarında da Kocaeli’nin en başarılı okulu olan Erkul Eğitim Kurumları’nın olimpiyatlar da Başiskele ve Kocaeli’yi temsil ettiğini ifade etti.

 

19 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

murat - bırakın bu işleri artık hocalar işiniz bitti artık dünya sampiyonuda çıkarsanız hikaye yar saçların güle güle

Yanıtla . 0Beğen 19 Haziran 16:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR