Sağlıkta şiddet bir kez daha kınandı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne muayene olmak için giden A.C. isimli 3 aylık hamile kadın, numara sırasını kaçırdıktan yaklaşık 1 buçuk saat...

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne muayene olmak için giden A.C. isimli 3 aylık hamile kadın, numara sırasını kaçırdıktan yaklaşık 1 buçuk saat sonra muayeneye çağırıldı. Bunu sebep gösteren hamile kadın Dr. Burçin Öğretmenler ve hemşire Fatma Ergin'e saldırıda bulundu. Saldırı sonrası doktor ve hemşire darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi olmuştu. Bunun üzerine Türk Tabipler Birliği Kocaeli Tabipler Odası üyeleri Derince Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

“10 GÜN HİZMET VEREMEYECEKLER”

Açıklama yapan Kocaeli Tabipler Odası Sekreteri Burhan Çağlar Usta, "Ciddi bir şiddet ortamı oluşmuş ve çalışma arkadaşlarımız darp edilmiştir. Rapor aldıkları için 10 gün boyunca hizmet veremeyecekler. Ne yazık ki bu yaşadığımız şiddet olayları, istisna olmaktan çıkmış, doğal bir hale gelmiş durumdadır. Ancak biz bunu kabul etmiyoruz, böyle bir şiddet ortamında sağlık hizmeti süremez. Bu konuda ne yazık ki bütün çağrılarımıza rağmen, mülki idare anlamlı bir adım atmamıştır” dedi.

 

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Sözlerini sürdüren Usta, “Ülkeyi yönetenler, şiddete yönelik hiç bir adım atmıyorlar. Sistemli bir sorun olduğunu görmüyorlar. Sağlık çalışanlarının başına her gün böyle şeyler gelmesi mümkündür. Genç arkadaşlarımız bu olaylardan ötürü mesleklerine ciddi bir şekilde soğumuş durumdalar. Yetkililerin sağlık çalışanlarının saygınlığını yükseltmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

“SAÇLARIMDAN TUTARAK BAŞIMA VURDU”

Şiddete uğrayan 2 yıllık kadın doğum asistanı Dr. Burçin Öğretmenler de açıklama yaparak, “Hastaneye muayene olmak için gelen 3 aylık hamile kadın ismi okunduğu halde muayeneye gelmedi. Daha sonra ‘Niye beni çağırmıyorsunuz’ dedi. Halbuki ben daha önce çağırmıştım. Sonra tekrar çağırınca da ‘Sen ne biçin doktorsun?’ diyerek bana bağırmaya başladı. Bunun üzerine lütfen bağırmayın ve dışarı çıkın dediğimde saçlarımdan tutarak başıma vurmaya başladı. Hemşire araya girmeseydi daha fazla darp edebilirdi" şeklinde konuştu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

03 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

semra h. - sen doğur okut büyüt mevki sahibi yap sonra hayvanın teki gelsin senin dokunmaya kıyamadığını darp etsin. yazıklar olsun karnındakinden de utanmamış!!!

Yanıtla . 0Beğen 03 Eylül 13:49
01

ALPER - Böyle kendini bilmezler, Avrupa'da 10 yıl süre ile sağlık sisteminden çıkarılıyor. Böylelerinin baytara gitmesi daha uygun olur.

Yanıtla . 0Beğen 03 Eylül 13:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR