Yaz Kur’an kursları finali coşkulu geçti

Kocaeli il müftülüğü ve ilçe müftülüklerinin organizasyonu çerçevesinde yapılan Yaz Kur’an Kursları finali dün Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Fin...

BÜYÜT

Kocaeli il müftülüğü ve ilçe müftülüklerinin organizasyonu çerçevesinde yapılan Yaz Kur’an Kursları finali dün Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Final programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnancı olmayan ne devlet ne de toplum kendisine sahip çıkabilir” dedi.
Kocaeli il müftülüğü ve ilçe müftülüklerinin organizasyonu çerçevesinde yapılan Yaz Kur’an Kursları finali dün gerçekleştirildi. İl genelinde bin 251 kursun bulunduğu ve 69 bin 677 öğrencinin eğitim aldığı Kur’an kurslarında genel olarak 7-17 yaşları arasındaki öğrenciler bulunmakta. Yapılan Final programına Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Kaymakamı Sabit Kaya, Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu katıldı.
CAMİLER ÇOCUK AÇACAK
Programa saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan katılımcılar daha sonra 14 yaşında ve görme engelli olan Enes Deniz'in engeline rağmen Bakara Suresi’ni ezbere okuması ile etkinliğe devam etti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kur’an-ı Kerim hocası Füsun Aslan, “Camiler çocuk açacak cümleleriyle yola çıktık ve Kuran-ı Kerim’i en güzel şekilde çocuklarımıza öğrettik. Bu hafta çocuklarımızla vedalaşıyoruz, seneye tekrar onları bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
YOĞUN GAYRET GÖSTERİLDİ
Final programında konuşan Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Valimizin emir ve talimatları ile bu sene yaz Kur’an kurslarında camimiz çocuk açacak diye yola çıktık. Valimiz bizi teşvik etti. Görevlilerimiz çok yoğun gayret gösterdiler. Öğrencilerimiz Kuran’ı öğrenmenin yanı sıra tiyatro, müzik ve skeç gibi birçok etkinlikte de bulundu” şeklinde konuştu.
KUR’AN KENDİSİNE HİZMET EDENİ YÜCELTİR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Kur’an kendisine hizmet edeni yüceltir. Anlamını öğrenmemiz çok değerli bir bilgidir. Kur’an ile gelişen, dünyayı aydınlatan bir gençlik olacak” dedi.
İLAHİLER VE EZANLAR OKUNDU
Son protokol konuşmacısı olarak ise kürsüye Kocaeli Valisi Ercan Topaca geldi. Topaca, “Öğrencilerimizin bu kurslarda öğrendikleri bilgilerin bundan sonraki hayatlarında onlara rehber olmasını diliyorum. Hayatımızda rahat etmek için, toplumda başarılı olmak için, sevilmek için mutlaka eğitimden geçmemiz gerekiyor. Eğitimlerin en önemlisi din eğitimidir. Bunun doğru ellerden sağlıklı şekilde alınması önemlidir” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları programları katılımcılara sundu. İlahiler ve Ezanların okunduğu program yoğun bir duygu ortamı ile son buldu.

14 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR