İshakçılar Kooperatifi denetimli olarak çalışmaya başladı

Derince S.S. 115 Nolu İshakçılar Köyü Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifi, 5 Nolu Şehir İçi Kooperatifi ile ilgili husumeti yaşamış ve tepki amacıyla...

Derince S.S. 115 Nolu İshakçılar Köyü Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifi, 5 Nolu Şehir İçi Kooperatifi ile ilgili husumeti yaşamış ve tepki amacıyla kontak kapatmıştı. UKOME her iki kooperatif yöneticileriyle bir araya gelerek konuyu şimdilik çözdü. İshakçılar Kooperatifi seferlerine yeniden başladı.

 

ULAŞIM DURDURULMUŞTU

2005 ve 2011 yıllarında İshakçılar Köyü’nden kalkan kooperatif araçları eski İstanbul Yolu güzergahından Kocaeli Üniversitesi A ve B kapılarından yolcu alıp indirebiliyor ve buradan da Sekapark’a gidiyordu. Üniversitede eğitim başladıktan sonra 5 Nolu kooperatifin sürücüleri, İshakçılar Kooperatifi araçlarına tacizde bulunmaya başladı.

 

KOOPERATİF YÖNETİCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Bu iddiaların sahibi olan İshakçılar Kooperatifi Başkanı Nejlet Ergün ve 19 üyesi bir önceki gün kontak kapatarak köyle şehrin ulaşımını durdurdu. Belediye bölgeye kendi otobüslerini tahsis etti. UKOME, her iki kooperatifin yöneticilerini önceki gün bir araya getirdi. S.S. 5 Nolu Şehir İçi Kooperatifi, İshakçılar minibüslerinin günlük 3 bin, 3 bin 500 yolcusunu aldığını iddia etti.

 

YOLCU SAYISI BELİRLENECEK

İshakçılar kooperatifi ise bunun mümkün olamayacağını Üniversite bölgesinden günlük en fazla 150-200 yolcuyu aldıklarını söyledi. UKOME bu savunmaların ardından İshakçılar Kooperatifi’nin bir ay süreyle yapacağı seferlerde yolcu sayısını belirleme kararı verdi. İshakçılar Kooperatifi denetimli olarak yeniden aynı güzergahta çalışmaya başladı.

 

SAYI SONUCUNA GÖRE KARAR

Nejlet Ergün, “UKOME Kara Ulaşım Şube Müdürü Özgür Dayı ile görüştük. İddia edildiği gibi 3 bin ya da 4 bin yolcu taşımıyoruz. Eğer taşıdığımızı kanıtlarsalar seferlerimizi iptal etsinler. Bizim üniversite bölgesine çalışan 11 aracımız var ve bu araçlar toplamda 1500-200 yolcu taşıyor. Kara Ulaşım Şube Müdürü Özgür Dayı, sayımın yapılmasının ardından seferlerin devam edip etmeyeceğinin kararını verecek” dedi.

11 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR