Koştu: İyi niyetimin kurbanı oldum

AKP’nin il kadın kolları yönetiminde yer alan ve rüşvet iddiası ile ülke gündemine gelen Gonca Koştu, hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Büyük bir...

AKP’nin il kadın kolları yönetiminde yer alan ve rüşvet iddiası ile ülke gündemine gelen Gonca Koştu, hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Büyük bir talihsiz durum ile karşı karşıya kaldığını dile getiren Koştu, konunun takipçisi olacağını ve gerekli kişilerle yargı önünde hesaplaşacağını dile getirdi.

 

“SADECE İYİ NİYETLİYDİM”

Meselenin bu hale geleceğini tahmin etmediğini dile getiren Koştu, “Talihsiz bir durum. Bu şekilde olacağı aklıma gelmezdi. İyi niyetimden dolayı böyle bir olay yaşadım. Yaşananlar sonrasında avukatlarımla görüşüyorum. Adı geçen kişiler KPSS sınavından 69 puan almış ve benden yardım istediler. Polis nasıl olunur onu dahi bilmiyorum. Ben de Ankara’dan N.A. ile görüştüm. Bu kişi şahısların telefon numaralarını istedi, ben de verdim” dedi.

 

“PARADAN HABERİM YOK”

Konu hakkında şahıslarla ve N.A. ile bir görüşmelerinin olmadığını da belirten Koştu, “Bu şahıslar daha sonra Ankara’ya giderek N.A. ile yüz yüze görüşmüşler. Yüz yüze görüşmede bulunmuşlar. Hesaba para yatırmışlar. Bundan iki ay önce beni arayarak para yatırdıklarını henüz hiçbir şeyin olmadığını söylediler. ‘Bende ne parası yatırdınız?’ diye sorunca atama için para yatırdıklarını söylediler. Benimde paradan haberim olmadığını, neden yatırdıklarını sordum. Şimdi suçlanan ben oldum. Bu yaşanan durumu yargıya götüreceğim. Yapılan haksız suçlamaların hepsi yargı önünde çözülecektir” açıklamasında bulundu.

 

TİCARİ HAYATA MÜDAHALE

Yapılan haberler sonrasında ticari hayatının hedef alındığını belirten Koştu, şöyle konuştu: “Kamuoyuna yansıyan haberler iş hayatımızı olumsuz etkiledi. Yaptığımız açıklamaların hepsi çarpıtılarak verildi. Bunlar için de yargıya gideceğiz. Hayatımızla oynamalarına izin vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

21 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR