“Önemli olan çıktığımız yerde durmaktır”

              KISA SÜREDE BÜYÜK BİR YOL KAT ETTİLER Kocaeli Bölgesi Futbol Hakemlerinin, Merkez Hakem Komitesi'ne gönderilen terfi listesindeki isimle...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

 

KISA SÜREDE BÜYÜK BİR YOL KAT ETTİLER

Kocaeli Bölgesi Futbol Hakemlerinin, Merkez Hakem Komitesi'ne gönderilen terfi listesindeki isimlerin tamamının üst kategoriye yükselmesi, spor kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılandı. Geçen yılın Temmuz ayında göreve gelen ve kısa süre içerisinde Kocaeli hakemliğini eski kimliğine kavuşturmak için büyük bir çaba sarf eden, bu anlamda da çok önemli bir yol kat eden İl Hakem Kurul Başkanı Kerim Akdülger, elbirliğiyle daha başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

 

HAKEMLERİMİZ KAFA OLARAK RAHAT

Akdülger geçmiş döneme oranla bu dönemde hakemlerin kafalarının daha rahat ve isteklerinin daha fazla olduğunu vurguladı ve şu şekilde konuştu: "Geçtiğimiz yıllara oranla hakemlerimiz bu yıl maçlara daha arzulu ve mutlu gidiyor. Son bir yılda antrenman, kurs ve eğitimlere katılım oranımız da bir hayli yükseldi. Hakemlerimize herhangi bir zorlamada, kısıtlamada bulunmadık. Bulunmayız da. Kafa olarak rahatlar. Belki de en önemlisi bu. Böyle olunca işlerini daha bir şevkle yapıyorlar. Haliyle başarı da kendiliğinden geliyor".

 

FARKINI ORTAYA KOYDULAR

Kerim Akdülger, Kocaeli Hakemi'nin kendisini dışarıda çok iyi temsil ettiği ifade etti ve "Benim Bölgesel Kurul Üyesi olmamın hakemlerin üzerinde özgüveni arttırdığını belirtmem yanlış olmaz. Ancak bu, Kocaeli hakemlerine iltimas geçeceğim anlamına gelmez. Onlar gerek seminerlerde, gerekse de eğitimlerde kendilerini üstlerimize çok iyi ifade ettiler. Gerek duruş, gerek konuşma, gerekse de kültürleri ile diğer illerdeki hakemlerden bir adım önde olduğunu kanıtladılar: Kısacası farklı olduklarını hissettirdiler" dedi.

 

MHK ÜYESİ SADETTİN GÜLER'E TEŞEKKÜR

Merkez Hakem Kurul Üyesi Sadettin Güler'e teşekkür eden Akdülger "Sayın Sadettin Hocamıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi Kocaeli'ndeki hakem potansiyelinin farkında. Burayı çok önemsiyor. Geçmiş dönemlerde MHK Üyesi Zihni Hocamıza hemen hemen her gün kulüp, ya da takımdan şikayet gelirdi. Güler Hocamızın zamanında bunlar da yaşanmadı. Kurul olarak hiç bir eğitimimizi kısıtlamadık. Gençlere önem verdik. Onlar da kurslarda başarılı olarak yüzümüzü kara çıkarmadı. Hakemlerimiz ile konuşan ve performanslarını inceleyen Sadettin Hocamız da hakemlerimizin hakkımızı verdi" diye konuştu. 

 

SENEYE DE SABİT SELVİ'Yİ GÖRÜRÜZ İNŞALLAH

Tolga Güldibi'nin Ulusal Hakemliğe terfi etmesi ile ilgili de konuşan Akdülger "İlk önce terfi eden tüm hakemlerimizi kutluyorum. 11. Bölgeden 2 hakem Ulusal Hakemliğe terfi edecekti. Sakarya'daki hakem kardeşimiz dersine çok iyi çalışmış. O Ulusal oldu. 7 ilden sadece 1 hakem daha Ulusal olacaktı. Bizden iki isim vardı. Birisi Sabit Selvi, diğeri ise Tolga Güldibi'ydi. Kuruldaki arkadaşlarımız Tolga'yı önerdiler ve bu 7 ilden Ulusal Hakemliğe terfi eden diğer hakem Tolga Güldibi oldu. Sabit Hocamız da kesinlikle Ulusal Hakemliği hak ediyor. İnşallah seneye onu Ulusal Hakem olarak göreceğiz" diye konuştu.

 

ENESLERİ ARTTIRMAMIZ LAZIM

Gençleştirme operasyonunun meyvelerini aldıklarını ifade eden Akdülger "Geçen yıl Sarısu Kampı'nda gençlere önem vermek istediğimizi belirttik. Korkmadan, en zor maçlara atamalarımızı yaptık. Mukaddem Hocamın hakkını kesinlikle vermek istiyorum. Kesinlikle çok adaletli ve titiz çalıştı. Enes Kampara Hocamız henüz 22 yaşında olmasına rağmen, Bölgesel hakemliğe terfi etti. Aslında burada şunu da düşündük: Yaşı 20'lerde olan genç hakemlerimizin ‘Enes 22 yaşında başardıysa ben de başarabilirim’ demesini sağlamaktı. Burada yaştan ziyade çalışmanın, özverinin ve istemenin daha önemli olduğunu vurgulamak istedik. İşte en güzel örnek Enes Hoca. Enesleri arttırmak zorundayız. Bunun için çalışmalarımız sıkı bir şekilde devam edecektir" diye konuştu.

 

GÖZLEMCİLERİMİZİ DE KUTLUYORUM

Bölgesel Gözlemciliğe terfi eden gözlemcileri de kutlayan Akdülger "Bölgesel Gözlemci olan gözlemcilerimiz girdikleri sınavlarda ve kurslarda başarılı oldu. 3 hocamız da hak ettiklerini aldılar. Kendilerini kutluyor ve yeni sezonda başarılar diliyorum. Bölgesel'den düşen gözlemcilerimiz ise yeterli maç sayısına ulaşamadılar. Onlara da yeni sezonda kolaylıklar diliyorum" diye konuştu. 

 

KOCAELİ BASININA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ŞANSLIYIZ

Akdülger Kocaeli basınından da övgü ile bahsetti ve "Şu bir gerçek ki bizim anahtarımız geleceğe yatırım yapmak. Gençlere sabır göstermek zorundayız. İzliyoruz, Dünya Kupası'nda ne goller kaçıyor. Penaltılar atılamıyor. Futbolda bunlar var. Hakemler de hata yapacaktır. Önemli olan yıkıcı değil, yapıcı olmak. Kocaeli basını hakemimizi destekliyor, koruyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor. Bu bakımdan bu kentin medyasına sahip olduğumuz için şanslıyız" şeklinde konuştu.

 

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Kerim Akdülger son olarak aynı gemide olduklarını söyledi ve sözlerini şöyle tamamladı: "Dediğim gibi, hakemlerimiz maçlara mutlu ve kafalarında sorun olmadan gidiyor. Evet, pozitif düşünüyoruz ve karşılığını görüyoruz. Amacımız bu sene de üzerine koyarak devam etmek. Ulusal hakemliğe hakem atmak kolay değil. 6 yardımcı göndermek kolay değil. Sayıları arttırmak bizim elimizde. Adı üstünde KOCAELİ Hakemi. Yani biz bu ili temsil ediyoruz. Buradan nasıl ki bir futbolcunun başarılı olmasını ve üst liglere çıkmasını istiyorsak, hakemlerimizin de aynı şekilde klasman atlaması için hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Aynı gemideyiz ve hepimizin rotası bir. Evet, bu yıl başarılı geçti. Ancak önemli olanın bulunduğumuz yerde kalmak ve emin adımlarla yukarılara tırmanmaktır. Ben hakemlerimize inanıyorum, ben gözlemcilerimize inanıyorum. Herkesin emeklerine ve yüreklerine sağlık". 

04 Temmuz 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR