Türk Pirelli’de filo toplantısı

Türk Pirelli, ‘2015 Filo Kiralama Yöneticileri Buluşması’nı İstanbul’da gerçekleştirdi. Türk Pirelli yöneticileri ve filo kiralama yöneticilerinin kat...

BÜYÜT

Türk Pirelli, ‘2015 Filo Kiralama Yöneticileri Buluşması’nı İstanbul’da gerçekleştirdi. Türk Pirelli yöneticileri ve filo kiralama yöneticilerinin katıldığı toplantıda lastik sektörü ve geleceği konuşuldu. Türk Pirelli Ticaret Direktörü Livio Magni, Satış Müdürü Ömer Atabek ve Pazarlama Müdürü Erkal Özürün tarafından yapılan sunumlarla 2014 yılı değerlendirildi, 2015 yılı hedef ve stratejileri yöneticilerle paylaşıldı.

 

GELİŞMELER ANLATILDI

2012 Kasım ayında yürürlüğe giren kış lastiği yönetmeliğiyle beraber kış lastik pazarında ciddi bir artışın yaşandığına dikkat çekilen toplantıda, geride kalan 3 yıllık dönemde Premium segmentte de kış lastiklerine verilen önemin arttığı belirtildi. Toplantıda, filo satışlarında da kış lastiklerinin payının arttığının gözlemlendiği belirtilirken, 2014 yılı sonu itibariyle filo satışlarının yüzde 71,4’ü kış lastiği, yüzde 28,6’sı ise yaz lastiği olarak gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Pazarda en çok tercih edilen kış ölçüleri ise 16 ve altı jantlarda yüzde 14,1 ile ‘205/55R16’ olurken, 17 ve üstü ölçüye sahip Premium segmentte ise yüzde 20,6 ile ‘225/45R17’ olduğu bilgisi de verildi. Buluşma Türk Pirelli yöneticilerinin ve filo kiralama yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen yemek ile sona erdi.

08 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR