VM Medical Park’tan bir haftada 3 etkinlik

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, geçtiğimiz bir hafta içerisinde önemli etkinliklere imza attı. Çocuk cerrahisinde sık karşılaşılan sorunlar, kalp s...

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi, geçtiğimiz bir hafta içerisinde önemli etkinliklere imza attı. Çocuk cerrahisinde sık karşılaşılan sorunlar, kalp sağlığı ve son olarak öfke kontrolü seminerlerinin gerçekleştirildiği hastanede önümüzdeki günlerde de etkinlikler devam edecek.

ÇOCUK CERRAHİ UZMANI SUNUM YAPTI

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta başında ilk olarak, ‘Çocuk cerrahisinde sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri’ konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Melih Tugay’ın sunumuyla gerçekleştirilen söyleşinin içeriğinde çocuklarda kasık bölgesinde yaşanan cerrahi hastalıklar, inmemiş testis, kasık fıtığı, mide ve bağırsak hastalıkları ve sünnet gibi birçok konu yer aldı.

“KALP SAĞLIĞI İHMALE GELMEZ”

Söyleşi bitiminde hekimlerin sorularına içtenlikle cevap veren Tugay, çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgili söyleşilerinin devam edeceğini söyledi. 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde ise VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yakup Balaban’ın sunumuyla ‘Kalp sağlığı’ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Balaban, kalp sağlığına bir ömür boyu özen gösterilmesi gerektiğini söyleyerek kalp sağlığının ihmale gelmeyeceğini belirtti.

 

“DÜZENLİ SPOR YAPILMALI”

Balaban, “O nedenle unutulmamalıdır ki, kalp sağlığı için en önemli unsurlar sigara içilmemesi ve sağlıklı beslenmedir. Ayrıca yüksek tansiyon ve aile öyküsü de önemlidir. Eğer ailede bilinen bir kalp sorunu varsa daha hassas olunmalı ve bir uzman hekim gözetiminde düzenli olarak kontrolden geçilmelidir” dedi.

Balaban son olarak kalp sağlığını korumak için düzenli spor yapmanın önemini de vurguladı.

HUZUREVİ SAKİNLERİ AĞIRLANDI

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde son olarak Gölcük ve Tavşancıl Huzurevi sakinlerinin katılımıyla ‘İleri yaş psikolojisi ve öfke kontrolü’ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Psikolog Dilay Süloğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen söyleşide ileri yaş dönemsel özellikleri, artan ve azalan psikolojik yetiler, yaşamdan alınan doyumun arttırılmasına yönelik egzersizler ve akılcı düşünme becerileri gibi konular ele alındı.

10 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR