Adalet affetti Yarımel affetmedi

    Manisa İl Kültür ve turizm Müdürü Erdinç Karaköse’nin yeğeni ile birlikte olmak isteyen polis memuru S.B, Karaköse’den yardım istedi. Ancak Karakö...

 

 

Manisa İl Kültür ve turizm Müdürü Erdinç Karaköse’nin yeğeni ile birlikte olmak isteyen polis memuru S.B, Karaköse’den yardım istedi. Ancak Karaköse’nin yeğeni Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru S.B. ile evlenmeyi reddetmiş, bunun üzerine Karaköse polis memuru S.B’yi sözlü olarak uyarmıştı.

AÇIĞA ALINDI

Cuma namazını Sultan camisinde kılan Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse cami sonrasında polis memuru S.B ile karşılaşmış ve ikilinin arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın büyümesi sonucu Karaköse’yi rehin alan S.B yanında taşıdığı silahla Karaköse’ye 4 el ateş etmişti. Olaydan sonra bölgeden ayrılmayan polis memuru S.B 112 ve 155’i kendisi arayarak, Erdinç Karaköse’yi vurduğunu söylemişti.

Teslim olan polis memuru S.B., çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Ancak Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, polis memuru S.B.yi açığa aldı.

“RAHATSIZ EDİYORDU”

Manisa'da yeğeninin eski erkek arkadaşı polis memuru S.B. tarafından cuma namazı çıkışında ayağından silahla vurulan İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse'nin bir haftadır takip edildiği ortaya çıktı. Manisa Devlet Hastanesi'nde ameliyat geçiren Karaköse, yaklaşık 1.5 yıldır polis memuru S.B. tarafından şantaja uğradığını ve son bir haftadır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde polis ekibinin kendisine korumak üzere beklediğini söyledi. 
Önceki gün Manisa Sultan Camisi'nde cuma namazını kıldıktan sonra çıkışta polis memuru S.B. tarafından ayağından iki kurşunla vurularak yaralanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, olayın ayrıntılarını anlattı. 

“KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN

EGE ÜNİVERSİTESİ’NE GEÇİŞ”

Olaydan duyduğu üzüntüyü ifade eden Karaköse, “Olay tamamen yeğenim ve polis memuru S.B. arasında geçiyor. 5 yıl önce bir arkadaşlık yaşamışlar ve anlaşamayıp ayrılmışlar. Ancak polis memuru S.B. her fırsatta ailemizi rahatsız ediyordu” dedi. Sırf bu yüzden Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören yeğenini yatay geçişle Ege Üniversitesine aldırdıklarını anlatan Karaköse, “S.B. beni ve ailemi sürekli rahatsız etti. İki kez kendisi hakkında şikayetçi olduk. Bir mahkemeden ceza aldı ancak ertelendi. Devam eden bir mahkeme süreci de var. Ona rağmen böylesine bir hata yaptı" dedi. 

GÖRÜŞMEK İSTEDİ
Olayın yaşandığı günü anlatan Karaköse, şöyle devam etti: “Son hafta içinde Manisa'da olduğu için sürekli benimle görüşmek istediğini iletti. Kendisine silahını bırakması halinde gelip görüşebileceğini ilettim. Ancak reddetti. Cuma namazı için müdürlükten çıktım ve camiye gittim. Cami çıkışında önüme çıktı. Görüşmek istemediğim halde ısrarla karşıma çıkıyordu. Olay öncesi camiden çıkışta yine önüme geçip, 'Hadi gidip yemek yiyelim' dedi. Ben de kendisiyle bir yere gelmeyeceğimi söyledim ve yoluma devam ettim. O sırada belinden silahını çekti ve arkamdan ayağıma doğru ateş etti. Kurşun sol bacağımın arka tarafından girdi ve yere yığıldım."
 

04 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR