Öğretmenler direksiyon eğitimi aldı

Eğitimde yeni yönetmelik ve yönergedeki değişiklikler ile uygulama sınavlarında uygulanacak kurallar anlatıldı Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK)...

Eğitimde yeni yönetmelik ve yönergedeki değişiklikler ile uygulama sınavlarında uygulanacak kurallar anlatıldı

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) direksiyon uygulama sınavlarında görev alan 184 öğretmene, Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı yeni yönetmelik ve yönerge doğrultusunda 12 saatlik hizmet içi eğitim verildi. Aslan Çimento İlkokulu’nda ve Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nde 30’ar kişilik gruplar halinde verilen ve eğitim  yöneticiliğini Özel Öğretim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü         Veysi Gültekin’in yaptığı eğitimde; öğretmenlere, yayınlanan yeni yönetmelik ve yönergedeki değişiklikler ile uygulama sınavlarında uygulanacak kurallar anlatıldı.

 

MÜDAHALE KABİLİYETİ ARTIRILIYOR

Sekiz saati teorik, dört saati araç başında uygulamalı olmak üzere verilen 12 saatlik eğitimde; öğretmenlere ölçme ve değerlendirme, trafik kuralları ve trafik mevzuatı, sınavda  uygulanan EK-3 ve EK-4 formlarının tanıtımı ile araç tanıma ve kullanma, sınav güzergahında muhtelif  senaryolar üzerinde çalışarak kişinin sınav esnasında müdahale kabiliyetini artırmaya yönelik eğitimler verildi.

 

SINAV SONUNDA BELGE VERİLECEK

Öğretmenler bu hizmet içi eğitimden sonra uygulamalı sınava alınacaklar. Sınavı geçen öğretmenlere motorlu taşıt sürücüleri kursu uygulama sınav sorumlusu hizmet içi eğitim tamamlama belgesi verilecek. Geçemeyen öğretmenler, direksiyon sınavlarında görev alamayacak. 

27 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR