Masum Türker’den Kocaeli Kitap Fuarı’nda söyleşi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı her kesimin fuarı olma özelliğini koruyor. Bu kapsamda DSP Genel Başkanı Masum T...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kocaeli Kitap Fuarı her kesimin fuarı olma özelliğini koruyor. Bu kapsamda DSP Genel Başkanı Masum Türker de fuarın yazar konukları arasında yerini aldı.

 

TÜRK OCAKLARI ETKİNLİĞİ

Türk Ocakları Derneği Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği söyleşi etkinliğinde Uluslararası Fuar Merkezi’nde okurlarıyla bir araya gelen Masum Türker, milli mücadele yıllarını ve o dönemde açılan cemiyetleri anlattı.

 

CEMİYETLER DİRENİŞ İÇİN KURULMUŞTUR

Türkiye’de o dönemde milli varlığa karşı olan cemiyetler olduğunu kaydeden Türker, “Bu cemiyetler Türk milletinin oluşmasına karşı çıkmıştır. Bunların karşısında da milli bütünlüğü koruma arzusunda olan milli cemiyetler de kurulmuştur. Bu cemiyetler de kendi yörelerinde bölücü cemiyetlerin yapmaya çalıştığı işlemlere karşı çıkmışlardır. Cemiyetler direniş için kurulmuştur. İşgal edilen İzmit bahane olmuştur ve tam bağımsızlık için İstanbul örgütlenmiştir” dedi.

 

ULUSAL DURUŞ İÇİNDEYİM

Kuva-i Milliye’nin milli güç demek olduğunu vurgulayan Masum Türker, “Bu cephe batı cephesinin oluşmasıyla ortaya çıkmıştır. Her şeyi biz olan cephedir. Düşmanın karşısında yeniden dikilmek için oluşmuştur” diye konuştu. Masum Türker, her gücün milletten geldiği düşüncesinin toplumda yerleştirilmesi gereken bir gerçek olduğunu da söyleyerek, “Bu düşünce Nutuk’ta sürekli tekrarlanır. Ben de ulusal duruş içindeyim” dedi.

20 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR