Öğretmen atamaları belli oldu

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcular...

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül'de başlayan başvurular 10 Eylül'de tamamlandı. Bugün saat 11.00'de kuralar çekildi.

 

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ (İnternet sitesi yoğunluktan dolayı şu anda hizmet veremeyebilir)

 

Öğretmen atama sonuçları 2015 MEB İnsan Kaynakları Sayfası atama.meb.gov.tr'den ilan edilecek.

 

MEB'den daha önce yapılan açıklamada 37 bin öğretmen atamasının 13 Eylül 2015 salı günü yani yarın yapılacağını duyurmuştu. Ancak MEB öğretmen atama sonuçlarının açıklanacağı saate ilişkin bilgi vermemişti.

 

Öğretmen adaylarının merakla beklediği saat dün açıklanmıştı. MEB 2015 Eylül öğretmen atama sonuçlarını bugün saat 11.00'de açıklanacağını duyurdu.

 

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2015 MEB AÇIKLAMA

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül'de başlayan başvurular 10 Eylül'de tamamlanmıştı.

 

İlk kez ataması yapılacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

 

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

 

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR