DP’den AKP’ye geçen 150 kişi CHP’li oldu!

      Aralarında Halit Yoldaş, Ahmet Yoldaş ve arkadaşlarının bulunduğu 150 kişilik bir grup Sefa Sirmen’i destekleme kararı aldı. CHP’ye geçenlerin i...

 

 

 

Aralarında Halit Yoldaş, Ahmet Yoldaş ve arkadaşlarının bulunduğu 150 kişilik bir grup Sefa Sirmen’i destekleme kararı aldı. CHP’ye geçenlerin içinde çoğunluğunu 2011 genel seçimlerinde DP’den AKP’ye geçen grup olduğu açıklandı. Teona Otel’de yapılan toplantıda Sirmen, kendisine verilen destekten dolayı mutluydu. Sirmen’in yanı sıra toplantıya CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım da katıldı.

“KARARDA ÜLKE DURUMU ETKİLİ OLDU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Halit Yoldaş, 2011 seçimleri öncesinde büyük bir kitle ile AKP’ye katıldıklarını, ancak aradan geçen süre içerisinde ülke çapında gelişen olaylar ve Kocaeli’nin emin kişiler tarafından yönetilmesini istedikleri için, Sefa Sirmen’e destek kararı aldıklarını söyledi. Seçimlerle İzmit ve Kocaeli’nin kaderinin belirleneceğine vurgu yapan Yoldaş, “Seçimlerde en büyük önceliğimiz İzmitimizin 5 yıllık yönetim kaderini belirleyeceğiz” dedi.

“NE TEPKİ NE BAŞKALDIRI”

Sefa Sirmen’e desteklerinin, önceki partilerine bir tepki ya da başkaldırı olmadığını dile getiren Halit Yoldaş, bu destek konusunda insanların çok konuşulabileceğini belirterek “Siyasi ahlakın hak ile yeksan edildiği bu günlerde, bu dilin yakıştığı bazı insanlar akla hayale gelmeyecek nezaketsizlikte açıklamalar yapabilir” diye konuştu.

“BAŞKANLIĞINIZ HAYIRLI OLSUN”

Hiçbir art niyetli yönetimle olmadıklarını, olmayacaklarını vurgulayan Yoldaş, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Şimdiden bizimle alakalı söylenecek her kem sözü sahibine iade ediyor ve hemşeri olmanın, İzmitli olmanın şuuruyla bu kenti daha önce olduğu gibi bundan sonra da iyi yöneteceğine inandığımız Sayın Sefa Sirmen’e tam desteğimizi açıklıyor, seçimlerin bugünden galibi olan Sayın Başkanımıza Belediye Başkanlığınız hayırlı olsun Başkanı diyorum.”

“BELEDİYE HALKIN EVİDİR”

Yoldaş’ın ardından söz alan CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Kocaeli için emek vermiş, farlı siyasi partilerde görev yapan insanların desteğini görmenin onur verici olduğunu belirtti. “İnşallah sizlerin bu desteğine layık olacağız, sizlere mahcup olmayacağız” diyen Sirmen, desteklerinden ötürü misafirlere teşekkür etti. Belediye’nin halkın evi olduğunu düşündüğünü dile getiren Sirmen,  “Bu eve herkes rahatlıkla girip sorunlarını çözebilmeli. Eğer bir kısım insanlar işlerini rahat görüp, bir kısım göremiyorsa, burası aile evi değil, parti evi oluyor. Belediye başkanı, herkesin belediye başkanıdır” diye konuştu. 

17 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ali Sedat Çetinkoz - Bunlar oryantal müzik eşliğinde mi dolaşıyorlarmış partileri? Bizim bir cemiyet var yakında, bekleriz o 150 arkadaşı

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 14:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR