Kaplan: Engellilere yönelik kalıcı çözüm bulunmalı

Çeşitli dönemlerde engellilerle bir araya gelerek sorunlarını çözmeye çalışan CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayıs...

BÜYÜT

Çeşitli dönemlerde engellilerle bir araya gelerek sorunlarını çözmeye çalışan CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İzmit, Gebze ve Çayırova’da bulunan engelli dernekleri ve aileleriyle birebir görüştü. Kaplan, engellilerin sorunlarını hem yerinde dinledi hem de karşılaştıkları güçlükleri yerinde çözmek için ilgili birimlerle görüşmeler yaptı.

 

YÖNETİM KURULU İLE TOPLANTI YAPTI

İlk olarak İzmit’te Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret eden Kaplan, daha sonra Gebze Engelliler Derneği yönetim kurulu ile toplantı yaptı. Gebze Engelliler Dernek Başkanı Zühtü Conkara, karşılaştıkları güçlükleri ve yaşadıkları sorunları Milletvekili Kaplan’a aktarırken özellikle Sosyal Hizmetler uzmanlarının muhtaç ailelerin evlerine incelemek için geldiklerinde buzdolabının içine baktıklarını ve bu durumun onur kırıcı olduğunu anlattı.


“DEVLET POLİTİKASI OLMALI”

Zühtü Conkara ile birlikte Gebze Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giden Milletvekili Kaplan, bu konularla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Çayırova’da engelli aileleri ziyaret eden ve onların sorunlarını dinleyen Kaplan, “Sadece bir gün hatırlanmaktan rahatsızlık duyuyorlar. Sorunlarına kalıcı çözüm bulunmasını, toplumun bir bireyi olarak değerlendirilmeyi bekliyorlar. Bu bir devlet politikası olmalı” dedi.

07 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR