AFAD’ın işyeri eğitimleri sürüyor

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne yapılan talep kapsamında Ülker personeline iki gün eğitim verildi. AFAD Başkanlığının ‘Afete Hazır İşyeri’ projesi...

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne yapılan talep kapsamında Ülker personeline iki gün eğitim verildi. AFAD Başkanlığının ‘Afete Hazır İşyeri’ projesi kapsamında verilen eğitime 30 Ülker personeli katıldı. İlk gün eğitimi Kartepe'deki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde gerçekleştirilirken ikinci gün eğitimi Gebze Organize Sanayi Bölgesindeki Ülker Fabrikasında yapıldı.

 

EĞİTİM SONUNDA YANGIN TATBİKATI

Eğitimin birinci günü arama-kurtarma teknikleri, kurtarmada kullanılan ipler ve düğümler, sedye bağlama teknikleri anlatıldı. Teorik eğitim sonrasında İl AFAD Müdürlüğünde bulunan arama-kurtarma malzemeleri tanıtıldı. 2 günlük eğitimde ayrıca temel afet bilinci eğitimi, sivil savunma servisleri eğitimi, yangın eğitimi teorik bazda aktarıldı ve eğitimin sonunda yangın tatbikatı yapıldı.

 

SIK SIK YAPILMASI GEREKTİĞİ VURGULANDI

Daha sonra ise MAPSİS Metal işçilerine yönelik eğitim verildi. 23 personelin katılımıyla gerçekleşen eğitim, farkındalık verme ve müdahale kabiliyeti kazandırma işlevine dönüktü. Temel Afet Bilinci ve Sivil Savunma Servisleri teorik eğitimi verilen programda son olarak yangın tatbikatı yapıldı. İşyeri temsilcilerince yararı bulunan ve katılımcılarca başarılı geçtiği ifade edilen bu eğitimlerin sık sık yapılması gerekliliğinin önemine vurgu yapıldı.

27 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR