Fatih Erbakan, Karamürsel’de genel başkan gibi karşılandı

Karamürsel’de düzenlenen konferansa katılan SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu ve aynı zamanda SP GİK Üyesi Dr. Fatih Erbakan, partinin genel...

BÜYÜT

Karamürsel’de düzenlenen konferansa katılan SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu ve aynı zamanda SP GİK Üyesi Dr. Fatih Erbakan, partinin genel başkanı gibi karşılandı.

SP Karamürsel İlçe Teşkilatı tarafından Karamürsel Kültür Merkezi’nde organize edilen konferansa katılan SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu ve aynı zamanda SP GİK Üyesi Dr. Fatih Erbakan’a ilgi büyüktü. İlk kez ilimizde konferans veren Fatih Erbakan, partinin genel başkanı gibi karşılandı. SP İl Başkanı Mustafa Mercan, SP Yalova İl Başkanı Mustafa Balta, SP Karamürsel İlçe Başkanı Mecit Karabulut, SP eski İl Başkanı Mehmet Aras ve salonu hınca hınç dolduran partililer Erbakan’ın konuşmasını dikkatle dinledi. SP Karamürsel İlçe Başkanı Mecit Karabulut’un açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Erbakan, gündemdeki konularla ilgili bilgi verdi.

BORÇ İNTİHARI
Türkiye’de ekonomik şartların çok kötü olduğunu söyleyen Erbakan, “Her hafta bir borç intiharı yaşanırken, asgari ücretli kirayı ödeyince ekmek ve suya talim ederken dolar sabit kalsa, borsa yükselse ne olur ? Aldığımız her ekmeğin yarısı faiz olarak uluslar arası güç odaklarına gidiyor. İnsanlar bir torba kömüre muhtaç bırakıldı, her tarafta pıtrak gibi kiliseler açılıyor, Büyük İsrail için eş başkanlıkla iftihar ediyorlar, şehit kanlarıyla sulanmış topraklarımız yabancılara satılıyor. Başbakanı yeni Osmanlı gibi cilalayıp, Ortadoğu halklarını kandırmaya çalışıyorlar, ama gerçekten öyle olsa Necmettin Erbakan, Ahmedinecat, Halit Meşal, Ömer Beşir gibi başına gelmeyen kalmaz. Siyonizm kimi destekleyeceğini, kimi köstekleyeceğini iyi bilir. One minute desen ne olur, lafa değil icraata bak” diyerek hükümeti eleştirdi .

ORTAK PARA
Kenara çekilip tespih çekmekle hiç kimsenin kurtulamayacağını söyleyen Erbakan, sözlerini şöyle tamamladı: “Allah'ın izniyle iktidara gelip D8’i, havuz sistemini tekrar kuracağız. Dolar yerine İslam alemiyle ortak paramız, ortak savunma sistemimiz olacak. Ülkeyi Holywood ve yabancı TV saldırısından kurtarıp ahlakı ve aileyi koruyacağız” dedi. Program partiye katılanlara rozet takılmasıyla sona erdi.

17 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR