Ali Bulaç gündemdeki konuları değerlendirdi

Körfez Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği konferans programında konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Ali Bulaç’ı ağırladı. Güncel iç ve...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği konferans programında konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Ali Bulaç’ı ağırladı. Güncel iç ve dış meseleleri konu alan konferansın moderatörlüğünü Prof. Dr. Osman Özsoy yaptı. Anayasa değişikliğiyle ilgili bilgi veren Bulaç, “Ak Parti başkanlık sistemini istiyor. CHP ilk üç maddede ısrarcı, MHP Türklük kavramında ısrarcı, BDP özerklik istiyor. Bu konularda partilerin uzlaşması zor gözüküyor. “dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ
Bulaç başkanlık sistemi ile ilgili şunları söyledi. “Aslında Başbakanın bu konu 1996’dan beri kafasında var. Şimdi Cumhurbaşkanını halk seçecek % 60-65 oy aldığını düşünelim, hükümet de % 35-40 ile seçim kazandığını düşünürsek, yetki karmaşası çıkar.”

ETNİK KİMLİK
Anayasa değişmez ise Kürt, Alevi ve azınlık sorunlarının çözülemeyeceğini söyleyen Bulaç, “Kişinin etnik kimliğini ifade etmesi anayasal olarak engellenmemesi gerekir” dedi. Gündemdeki bir çok konunun derinlemesine konuşulduğu ve yaklaşık iki saat süren programın sonunda konuşmacılar vatandaşların sorularını da cevapladı.

26 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR