Hasan Kandaz kimdir?

1967 yılında Maşukiye'de doğdu. İlköğrenimini Maşukiye'de, ortaöğrenimini ise İzmit Ticaret Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra ticaret hayatına atılan K...

BÜYÜT

1967 yılında Maşukiye'de doğdu. İlköğrenimini Maşukiye'de, ortaöğrenimini ise İzmit Ticaret Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra ticaret hayatına atılan Kandaz, şu an İzgaz İkmal Müdürlüğü'ndeki görevini sürdürüyor.
Aynı zamanda turizm alanında faaliyet gösteren bir işletmeci olan Hasan Kandaz, siyasî hayatına 1987 yılında başladı. O günlerden bu yana siyasî hiyerarşinin birçok kademesinde görev aldı. Kartepe ilçesi kuruluncya dek, Maşukiye beldesinde, sandık müşahitliği, belde başkanlığı, ilçe yöneticiliği ve nihayetinde 1999 yılında belediye başkan adaylığına kadar, geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürdü.
Kartepe ilçesinin kurulmasıyla, AKP Kurucu İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, ardından başkan yardımcılığı ve 2009 Yerel Seçimleri'nde ise Seçim Koordinasyon Merkezi'nde görev yapan Kandaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakkındaki İddiamlar
Kartepe’de yayın yapan bir internet sitesinde köşesi bulunan bir yazar, yazısının bir bölümünde Kandaz’a şu şekilde seslendi
Sen değil misin ilçe başkan adayı olduğunda karşındaki aday Gültekin Görüm’ün hakkın da ‘o kürttür ondan başkan olmaz’ dedirten. Parti içi etnik milliyetçilik yapan ve yaptırtan.

Sen değil misin eski gençlik kolları başkanı Uğur Üzülmez’i haksızca görevinden alan ve aldırtan.

Sen değil misin eski gençlik kolları başkanı Nihat Aslan’ın ve eski yönetiminin haklarına ve tercihlerine müdahil olan. Değil misin?

***

Bir internet sitesinde yapılan habere göre
AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz kumar oynuyormuş. Hem de kendi ilçesi sınırları içinde bulunan Kartepe Yolu üzerindeki bir restoranın arka tarafında.
Hasan Kandaz ile ilgili ortaya atılan iddialar bununla da sınırlı değil. Kandaz, partisinin 20 milyarını yemiş ve parayı kumarda kaybetmiş. Şimdi partisi bu parayı geri istiyormuş.
Hasan Kandaz hakkındaki bu iddialar Kartepede yayın yapan bir internet sitesinde yayınlanmış.
Kandaz gerçekten burnundan soluyor.
‘Bu asılsız haberleri yapanlardan yargı önünde hesap soracağım. Çok iğrenç, çok alçakça bir iftira bunlar. Birkaç koldan bana resmen ateş ediyorlar ve saldırıyorlar. Sadece beni değil, bazı firmaları da lekelemeye çalışıyorlar. Ama bunun hesabını soracağım dedi.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR