Turkcell, Kocaelili işadamlarıyla buluştu

Turkcell'in mobilşirket toplantılarının 6.'cısı, MobilŞirket'i en fazla kullanan 6.il olan Kocaeli'de devam ettiEmex Otel'de yapılan toplantıya; Kocae...

BÜYÜT

Turkcell'in mobilşirket toplantılarının 6.'cısı, MobilŞirket'i en fazla kullanan 6.il olan Kocaeli'de devam etti


Emex Otel'de yapılan toplantıya; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Turkcell Ceo'su Süreyya Civil, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve işadamları katıldı. Şirketlerin mobil teknolojileri kullanım oranlarını artıran ve iş yapış modelleri sunan MobilŞirket toplantısında ilk sözü Rektör Sezer Komsuoğlu aldı. Komsuoğlu, Turkcell başta olmak üzere özel sektörden Ar-Ge yatırımı yapmalarını ve bu alanda çalışma yapan öğrencileri desteklemelerini istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da konuşmasında, teknoloji ve çevre işbirliğine değinerek "Fabrikaların dışına yerleştirdiğimiz çipler sayesinde deniz kirliliğinin önüne geçeceğiz. Tübitak'ın bulunduğu araziye Bilişim Vadisi kurmak için de alt yapımız tamam" diye konuştu.
“İNOVASYON FARK YARATIR”

Süreyya Civil ise Kocaeli'nin kendisi için önemli bir şehir olduğundan bahsederek konuşmasına iş dünyası için önemli tavsiyeler vererek devam etti. İş dünyasındaki başarı stratejisinin diğer rakiplerden farklılaşma yolundan geçtiğini anlatan Civil, "Başarıda hep farklı bir hizmet var" dedi. İnovasyonun farklılaşmada önemli bir rolü olduğunu belirten Civil, sözlerine şöyle devam etti: "İnovasyon buluşun toplumsal faydaya dönüşmesidir. Teknoloji 18 ayda bir gücünü ikiye katlıyor. Fark yaratmak için teknolojiden yararlanmak gerekir. Türk insanı henüz teknolojiye doymuş değil. Bizim işimiz teknoloji, işimiz insan."

TÜRKİYE’DEKİ MOBİL İNTERNET HIZI

Yeni döneme mobil internet dönemi dediğini anlatan Civil, Türkiye'deki cep telefonlarının sadece yüzde 13'ünün internete bağlanabildiğini söyledi. Artık insanların müşterilerine video yoluyla ulaşacağını anlatan Süreyya Civil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemize fırsat eşitliği geldi. İnternete girip dünyanın herhangi bir yerindeki bilgiye ulaşabilirsiniz. Türkiye'de mobil internet hızı Paris'ten 3.5 kat fazla." Türkiye'nin hedefinin dünya pazarında rekabet etmek olduğunu belirten ünlü CEO Civil, şunları söyledi:
"Teknolojiyi iyi kullanan şirketlere ihtiyacımız var. Başkaları makineli tüfek kullanırken biz kılıç kalkanla savaşamayız. Artık her bilginin cebinde olmasına da gerek yok. Şirket bilgileri çalışanların telefonlarına mesaj olarak geldiği bir dönemden geçiyoruz. Biz 3G'yi dünya krizdeyken frene değil, gaza basarak kurduk."

İŞ ORTAĞIYIZ

Insead Üniversitesi tarafından mobil kapsama konusunda 138 ülke arasında yapılan araştırmada Turkcell'in 1. olduğunu söyleyen Süreyya Civil, sözlerini şöyle tamamladı: "Turkcell rakiplerinin olmadığı 7 bin noktada var. Mobil internet konusunda Türkiye dünyadaki en avantajlı ülke. Biz sizin teknolojide iş ortağınızız."

“Turkcell’in Gücü” şirketlere
nasıl fayda sağlayacak?
• Turkcell MobilŞirket ile mobil teknolojilerin, şirketlerin işlerine katkısı ölçülerek, teknoloji kullanımının şirketlere sağladığı fayda somut olarak ortaya çıkarılacak.
• Şirketlere, MobilŞirket skorlarını karşılaştırma imkanı sunulacak Her şirket ne kadar MobilŞirket olduğunu görecek, kendi sektörü ve kendi büyüklüğündeki şirketlerle karşılaştırma yapabilecek, kuvvetli alanlarını ve gelişim alanlarını görerek, teknoloji yatırımlarını nereye yapabileceğini fark edecek.
En Mobil İller ve Sektörler
• Yapılan araştırmaya göre, ülkemizdeki en mobil şirketler sırasıyla: 1. İstanbul, 2. Ankara, 3. İzmir, 4. Antalya, 5. Bursa, 6. Kocaeli, 7. Konya, 8. Adana, 9. Mersin, 10. Gaziantep, 11. Kayseri, 12. Denizli
• Türkiye’den en mobil şirketlerin yoğunlaştığı sektörler ise şöyle: 1. Finans, 2. Üretim, 3. İnşaat, 4. Hızlı Tüketim Malzemeleri, 5. Tekstil, 6. Lojistik, 7. Eğitim, 8. Sağlık, 9. Bilgi Teknolojileri, 10. Medya-Reklam.


İlimizdeki en mobil sektörler

Kamu
Kimya
Akaryakıt
Üretim
Otomotiv
Medya
Enerji
Finans
Turizm
Bilgi Teknolojileri

Kocaeli’nde en çok kullanılan
mobil teknolojiler:

Ses
Mobil pos
Toplu mesajlaşma
Mesajlaşma
Akıllı telefonlar

08 Şubat 2012 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR